Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bratřím spisovatelům
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rubína

PříspěvekZaslal: neděle 27. září 2009 19:20     Předmět: Citovat

Já si svůj svět vytvořila. Nezastírám,že se Zeměsvět hodně podobá Mistrovu, ale konečně, On toho opsal/přepsal taky hromadu, takže co má být. Později mi postavy začaly krystalizovat v něco jiného, vlastního... Člově- tvor se nesmí bát to zkusit. Písám, písám. Asi to sem dám, ale až to bude... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Katk@

PříspěvekZaslal: neděle 27. září 2009 23:17     Předmět: Citovat

Taky zkouším psát. Smile Nevytvořila jsem si vlastní svět, jen své město. Jmenuje se Hořčice. Very Happy Já vím, je to vadnej název. Very Happy Chtěla jsem to nejddřív pojmenovat Hořice, ale Hořice už existují a jí chtěa zcela vlastní město, tak mě napdalo: a proč to nepojmenovat rovnou Hořčice? Very Happy Já vím, divný, ale nepokoušejte se pochopit mé myšlenkové pochody, ty ani já sama nechápu. Very Happy To není jediná povídka, kterou píšu, ale tuhle píšu nejvíc, jsem už na 106. stránce v sešitě, kam ji píšu! Do počítače mám ale přepsaných pouhých 24 stránek. Sad Mě vůbec nebaví to přepisovat, ale psát rovnou do počítače také nechci. Kdyby měl někdo náhodou chuť si tu povídku přečíst, může se podívat na http://moje-povidky-a-jine.blog.cz/. Ta povídka se jmenuje Záhadné městečko a kromě psaní taky kreslím - i komixy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Alvin

PříspěvekZaslal: úterý 29. září 2009 10:48     Předmět: Citovat

Taky David Eddings má zajímavé světy, rasy a postavy...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: úterý 29. září 2009 13:37     Předmět: Citovat

Já taky Evil or Very Mad ... Mr. Green

Ad katka, někde jsem se k tvému comixu vyjádřila v chatu, tak si to tam pak někde najdi, ono se to zapapežovalo Mr. Green
Vildak
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 29. září 2009 18:44     Předmět: Citovat

Obávám se, že jsem byl špatně pochopen.

S rasami a jejich popisy jako takovými problém opravdu nemám. Zeměplocha není jediné fantasy, které jsem četl. A ani mytologie různých národů mi nejsou neznámé.

Jde mi spíš o to "Pratchettovské vykreslení" co se týče například toho, jak se trpaslíci stávají v A-M "trpaslíkovitější".
Nebo co třeba: částice inspirace; tma není opak světla; barbar Cohen jako hrdina, který po čtyřicítce/padesátce "nezmizel" (či co se jim to v klasické fantasy vlastně dějě...) ale je hrdinou dál; to že Smrť vypadá tak, jak vypadá, protože si jej tak lidé "stvořili" (jako spoustu jiných věcí). atd. atd.
Takovéhle věci myslím. Už mi trochu rozumíte?
(Lépe bych to vysvětlil z oči do očí... některé příklady (viz výše) jsem možná zvolil špatně, tak mne nechytejte za slovo.)

Tohle na Pratchettovi (mimo jiné) miluji, ale nevím, jestli je to jen jeho doména, nebo tak píše hodně spisovatelů (otázkou je, jestli tak nepíši, protože to viděli u Pratchetta).
Proto bych rád nějakou "podobnou" knihu, abych si to mohl zjistit.

Pro Knihomola:

Větou
Když o tom ale přemýšlím, zjišťuji, že spoustu věcí z Mistrova světa obdivuji tak, že už bych je pak ve svém světě ani jinak nechtěl.
myslím to, že se mi u Terryho Pratchetta zdá spousta věcí tak geniálně vymyšlená, že bych je ve svém vlastním světě nechtěl mít jinak. Zase se ale bojím, že by to nebyl můj vymyšlený svět, ale ubohá kopie Zeměplochy.
I my si už rozumíme?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sargon

PříspěvekZaslal: úterý 29. září 2009 19:32     Předmět: Citovat

Myslím si, že věci, jako antropomorfní personifikace, opak/nepřítomnost..., jsou skutečně Pratchettovým výtvorem, ale to neznamená, že je nemůžeš použít do nějakých povídek.

Co se trpaslíků a jejich chování v trpasličích hospodách v AM týče, něco mi říká, že je to narážka na nějaký konkrétní národ, tipoval bych Iry, i když s nimi nemám žádné osobní zkušenosti.

Takže piš, piš, piš a nenech se odradit.
Vildak

PříspěvekZaslal: úterý 29. září 2009 19:49     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
...,jsou skutečně Pratchettovým výtvorem, ale to neznamená, že je nemůžeš použít do nějakých povídek.

Jenže já bych měl zájem spíše o něco delšího než povídky (tedy časem, až si své nápady na kratších povídkách proklepnu) a hlavně, zdůrazňuji, ve svém světě.

Neočekávám, že bych to někdy chtěl vydat Very Happy, ale rád píšu tak, aby to "mělo šanci", tzn. nikdo mě nemohl obvinit z plagiátorství, bylo to zajímavé atd.
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: pondělí 14. prosinec 2009 17:20     Předmět: Citovat

Malá ukázka knihomolí tvorby
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: neděle 30. leden 2011 19:27     Předmět: Citovat

Udělám si trochu reklamu
Alvin

PříspěvekZaslal: pondělí 31. leden 2011 10:15     Předmět: Citovat

Knihomol r. .303. napsal:
Udělám si trochu reklamu
Very Happy pěkné
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vildak

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. srpen 2013 12:04     Předmět: Citovat

Knihomol mi připomněl tohle:

adam vévoda morporský

PříspěvekZaslal: pátek 11. říjen 2013 0:00     Předmět: Citovat

Páni a dámové, představuji vám tuto svou zhůvěřilost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
adam vévoda morporský

PříspěvekZaslal: úterý 19. listopad 2013 2:17     Předmět: Citovat

Pokračování v němž se ctěný čtenář může pokusit cosi objevit, ale neobjeví nic
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: