Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přepadení Ocelkůrkovy trpasličí pekárny v Nohách z Jílu

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy ohledně Zeměplochy a dalšího díla Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Astfglt

PříspěvekZaslal: středa 08. duben 2009 20:40     Předmět: Přepadení Ocelkůrkovy trpasličí pekárny v Nohách z Jílu Citovat

Je tam jedna pasáž, kde nechápu, proč pan Ocelkůrka vyslovil toto:

„Tři roky!" syčel. „Tři roky se nikdo nezajímal! Tři prašivé roky, a nikoho ani
nenapadlo, aby zaklepal na dveře. A on přijde ke mně! Už to vidím! Bude při tom ještě milý! Známe ho! Ten je snad ochotný i jít a sehnat mi nové formy, abych s tím neměl starosti! Proč jste vy, hnusáci, radši neutekli i s těmi penězi!"

Dejme tomu, že se pan Ocelkárka rozhněval proto, že se o něj nikdo nezajímal a zvláště ne Karotka, ale... tu poslední větu k tomu nedokážu pochopit, proč ji měl vyslovit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: středa 08. duben 2009 20:44     Předmět: Citovat

Když je někdo rozlobený, věci jako: "To jsi mu nemohl dát pokoj?" vykřikuje bez logiky. Nějaký opravdový důvod v tom není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cellindra
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 08. duben 2009 21:29     Předmět: Citovat

A nebyl on do něčeho zapletený? Já už si to moc nepamatuju, ale třeba nechtěl, aby k němu Karotka vůbec chodil, protože dělal něco podezřelého...

(A má tam být "formuláře", ne "formy".)
Astfglt

PříspěvekZaslal: středa 08. duben 2009 21:33     Předmět: Citovat

Cellindra napsal:
A nebyl on do něčeho zapletený? Já už si to moc nepamatuju, ale třeba nechtěl, aby k němu Karotka vůbec chodil, protože dělal něco podezřelého...

Pokud vím, tak snad ne. Tuhle knihu čtu po hodně dlouhé době, ale... momentálně paměť mi říká, že se další události se už o něm nezmiňují... nebo už mám také alzheimera...

quote="Cellindra"](A má tam být "formuláře", ne "formy".)[/quote]
„No tak dobrá, mám nápad," ozval se pak Karotka laskavým hlasem. „Až budu mít chvilku času, zaskočím k vám do pekárny a pomůžu vám plnit formy, co vy na to?"
Ikshorm

PříspěvekZaslal: středa 08. duben 2009 22:23     Předmět: Citovat

Tam je chyba prekladu - teda, neznam original, ale reverznim inzenyrstvim jsem dospel k zaveru, ze chtel Karotka pomoci vyplnit danove formulare, ne pekarske formy. Pak to cele dava smysl. - A jak vidim, nejsem prvni, kdo na to prisel...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celulóza Borovičková

PříspěvekZaslal: středa 08. duben 2009 22:41     Předmět: Citovat

Jo jo, už sa to riešilo v obsahových chybách. V prípade, že by tam bolo namiesto "plniť formy" "vyplniť formuláre", tak by to zmysel dávalo. Pan Ocelkůrka bol proste naštvaný, že Karotka ho milo, príiateľsky, ale dôrazne donútil zaplatiť dane...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hadati

PříspěvekZaslal: středa 08. duben 2009 23:58     Předmět: Citovat

Přesně tak, jak říká ta osoba s dlouhým nickem nade mnou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Astfglt

PříspěvekZaslal: čtvrtek 09. duben 2009 9:15     Předmět: Citovat

Jasně - díky všem za vysvětlení Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy ohledně Zeměplochy a dalšího díla Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: