Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dotisky starších knih

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 08. květen 2009 15:30     Předmět: Dotisky starších knih Citovat

Dobrý den, mám dotaz ohledně dotisků starších knih. Dříve se všechny zeměplošské knihy (alespoň myslim) tiskly v Pohořelicích, ale teď se tisknou ve Vimperku. Ty z Vimperka mají desky z úpně jiného materiálu a do sbírky, ve které mám skoro všechny knihy s tvrdšími deskami (z Pohořelic) se ty z Vimperka moc nehodí (připadá mi to jako pěst na oko). Jde mi jen o to, jestli se ještě někdy budou tisknout knihy, s těmi klasickými obálkami Very Happy, v Pohořelicích. Děkuji za odpověď
PS: Ať žijou POHOŘELICE!!! Mr. Green
nakladatel
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pátek 08. květen 2009 18:10     Předmět: Citovat

S anonymama se normálně nebavím, ale budiž: odpověď je, že některé tituly se dotiskují v Pohořelicích, některé ve Vimperku. Nechceme být závislí jen na jedné tiskárně, a naše zkušenost je, že z Pohořelic je více zmetků...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 08. květen 2009 18:24     Předmět: Citovat

Děkuju za odpověď
Novom
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pátek 08. květen 2009 20:34     Předmět: Citovat

Teďka jsem koukal, kolik mám kterých knížek a je fakt, že ty z Pohořelic mají ty desky o dost tvrdší. Ale zase ty s měkkčími se lépe přenáší a nelámou. V knihovně určitě žádný rozdíl vidět není, to musí být ten anonym opravdu hodně detailista.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Majerová
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 12. únor 2010 12:53     Předmět: Citovat

Chci reagovat. Já osobně jsem také fanynkou Terryho Pratchetta. Pracuji v jednom nejmenovaném menším knihkupectví. I přesto je u nás v obchodě Zeměplocha hojně zastoupena. Už se mi také stalo, že mi někteří zákazníci říkali, že by chtěli něktrý díl Zeměplochy, ale ne v těch laminových deskách, ale v deskách z tvrdého papíru (nikdy ne naopak), jako tomu bylo dříve. Já osobně s nimi také souhlasím. Dám příklad: Nedávno jsme měli v obchodě 4 kusy Noční hlídky. Dvě v laminových a dvě v papírových deskách. Všechny jsme měli v regálu s ostatními. Které myslíte že byly prodané dríve? Kupodivu (samozřejmě) ty papírové. Tím chci jen říct, že kupujícím na tom asi opravdu záleží. Já mám doma i několik dílů v angličtině (paperbacků), ale ani jeden z nich nemá desky z lamina! I když chápu, že laminové desky jsou a budou levnější na výrobu, ale Zeměplocha si zaslouží, aby se na ní nešetřilo.
Nemyslím to vůbec zle. Je to spíše prosba, ke které by se jistě připojili i další.
S pozdravem Marie Majerová
Biker
Anonymní

PříspěvekZaslal: sobota 13. únor 2010 17:44     Předmět: Citovat

Dobrý den. Nezbývá než souhlasit. A je mi taky záhodou, proč jsou například dotisky Noční hlídky ve dvou různých provedení desek. Já rozhodně jsem pro papírové. Takže souhlasim s předchozím příspěvkem. A ptám se Vás pane nakladateli, jestli se i nadále budou tisknout ty s laminovými deskami. Děkuji za odpověd
moi
Anonymní

PříspěvekZaslal: neděle 21. březen 2010 14:57     Předmět: Citovat

Ja to mam presne naopak. Nemam rad papir, preferuji lamino. Papir je tvrdy a jakmile se jednou ohne, je po vsem, obalka ma v sobe nadosmrti hnusnou ryhu. Zato lamino je krasne pruzne a knizka mi tak zustava neustale v perfektnim stavu, nehlede na to, kolika lidem ji pujcim : ) A nejde jen o niceni, ale i o prakticnost - ohebna knizka se mi mnohem lepe drzi a tudiz cte, nez knizka neohebna (vyhodou je jak ohybani papiru, tak to, ze jemnejsi hrany knizky netlaci do prstu)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.