Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

podivný regiment
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paca
Anonymní

PříspěvekZaslal: pondělí 14. září 2009 15:42     Předmět: podivný regiment Citovat

Omlouvám se jestli sem tato otázka nepatří, ale nějakou dobu mě vrtá hlavou jestli kniha podivný regiment patří do série hlídky? Díky za odpověď.
Elischka
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 14. září 2009 16:18     Předmět: Citovat

Já bych o tom takto úplně neuvažovala, ty série nejsou IMHO zase tak striktně dány; někde se postavy z různých sérií potkávají. Asi záleží na tom, jak to čtenář bere - jestli podle něj do série s Hlídkou patří každá kniha, kde Hlídka vystupuje, nebo jestli do ní patří pouze ty knihy, kde Hlídka tvoří primární dějovou linii. Osobně bych se přikláněla spíše k tomu druhému pojetí a Podivný regiment do série s Hlídkou nezapočítávala. Hlídka tam je sice podstatným prvkem, ale netvoří hlavní dějovou linii. Ale jak říkám, je to jen můj názor, někdo jiný by tam jistě tuto knihu zařadil, záleží to na úhlu pohledu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 14. září 2009 16:32     Předmět: Citovat

Určitě ne.
To máš jako s "Pravdou", kde taky Hlídka v pozadí funguje, ale není na ni koncentrován děj. "Podivný regiment" je singlový román, jako třeba "Pyramidy" nebo "Malí bohové".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elischka

PříspěvekZaslal: pondělí 14. září 2009 16:34     Předmět: Citovat

Jo, taky mě napadlo, že by se tam v tom případě dala započítat i Pravda. Ale v PR je IMHO Hlídka o dost důležitější než v Pravdě (alespoň pokud si dobře vzpomínám, už jsem ani jeden z těch dílů neměla celkem dlouho v ruce).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
paca
Anonymní

PříspěvekZaslal: pondělí 14. září 2009 22:21     Předmět: podivný regiment Citovat

Tak díky za odpověď , snažím se totiž číst knížky ze Zeměplochy jak jdou po sobě série, kde hlavní dějovou linii tvoří buď hlídka nebo Mrakoplaš a právě jsem začal číst po Noční Hlídce Buch! a nebyl jsem si jistý jestli je to ta kniha co následuje v příběhu a vývoji hlídky. Je to možná trochu podivínské, ale já už jsem takový Smile .
Elischka

PříspěvekZaslal: pondělí 14. září 2009 22:48     Předmět: Re: podivný regiment Citovat

paca napsal:
Je to možná trochu podivínské, ale já už jsem takový :) .

Podivínské? Myslím, že na průměr tohoto fóra je to výjimečně normální. ;)
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: úterý 15. září 2009 17:18     Předmět: Re: podivný regiment Citovat

Elischka napsal:
výjimečně normální.

Mimotématická filozoficko-češtinářská připomínka: není to protimluv?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Elischka

PříspěvekZaslal: úterý 15. září 2009 19:38     Předmět: Re: podivný regiment Citovat

Knihomol r. .303. napsal:
Elischka napsal:
výjimečně normální.

Mimotématická filozoficko-češtinářská připomínka: není to protimluv?

1) V prvé řadě je to slovní hříčka.
2) Myslela jsem tím, že někdo se holt chová normálně jen při výjimečných příležitostech. ;)

(Že bych založila vlákno "Znevtipněné vtipy", jako je na Lapiduchu?)
Tezi

PříspěvekZaslal: sobota 19. září 2009 10:57     Předmět: Citovat

Já Podivný regiment do série s Hlídkou počítám. Sice není Hlídka hlavní postavou, ale svým způsobem je hybatelem děje. Wink
Elischka

PříspěvekZaslal: sobota 19. září 2009 12:22     Předmět: Citovat

Tezi napsal:
Já Podivný regiment do série s Hlídkou počítám. Sice není Hlídka hlavní postavou, ale svým způsobem je hybatelem děje. :wink:

Jak říkám - záleží na úhlu pohledu.
Jenik

PříspěvekZaslal: středa 25. srpen 2010 12:39     Předmět: Citovat

320:
Ve zlomku vteřiny přeletěl skupinku nějaký stín, zaznamenali rychlý pohyb a upír se zřítil kupředu, omráčen pětadvacetidekovým sáčkem nemleté kávy, který spadl z čistého nebe.

Zeus ex machina - ako v Malých bohoch.

325:
Apoléna se znovu pozorně rozhlédla po půvabné, neměnné krajině, kde se nehýbalo nic, s výjimkou krkavce, který kroužil vysoko na hluboké nebeské modři. „Tím si nejsem tak jistá,“ řekla nakonec. „Ale zdá se, že někdo tam nahoře nás má rád.“

A to je vysvetlenie.
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: středa 25. srpen 2010 18:10     Předmět: Re: podivný regiment Citovat

Jenik napsal:
Zeus ex machina

Na Zeměploše mají "Zeus ex machina" a ne "Deus ex machina"? Nebo je to překlep?

paca napsal:
Tak díky za odpověď , snažím se totiž číst knížky ze Zeměplochy jak jdou po sobě série, kde hlavní dějovou linii tvoří buď hlídka nebo Mrakoplaš a právě jsem začal číst po Noční Hlídce Buch! a nebyl jsem si jistý jestli je to ta kniha co následuje v příběhu a vývoji hlídky. Je to možná trochu podivínské, ale já už jsem takový Smile .

Není to potom zmatečné? Dočtete jednu sérii a začnete další, ale tím pádem se vrátíte do minulosti a na co jste z novějších knih zvyklý, tu není. Některé souvislosti se potom vyjeví až v jiné sérii.
Uvědomit si časové přesuny sice není velký problém, navíc v Zeměploše, kde mezi sériemi nejsou přílišné vazby, ale přece. Nevadí to někdy?
Jenik

PříspěvekZaslal: středa 25. srpen 2010 18:24     Předmět: Citovat

Deus, Zeus, vieš, že niekedy v starom Grécku to bolo to isté?
Aspoň taký je môj dojem.
Teda hypotéza je, že Deus vzniklo zo Zeus.
Ale môžem sa mýliť.
Priznám sa ti, že som to tam dal zámerne. Confused
Celulóza Borovičková

PříspěvekZaslal: středa 25. srpen 2010 19:06     Předmět: Citovat

Jenik napsal:
Deus, Zeus, vieš, že niekedy v starom Grécku to bolo to isté?

Tak to teda nebolo. Boh sa po grécky totiž nepovie deus, ale theos.
Jenik

PříspěvekZaslal: středa 25. srpen 2010 19:24     Předmět: Citovat

Po latinsky Deus.

Strieľal som od boku.
Proste sa mi zdá, že medzi slovami Deus a Zeus je súvis.
Etymologický súvis. Len taký pocit.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.