Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zápisky ze Sofie
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Fanoušci Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Mám sem psát zážitky ze Sofie?
Ano
87%
 87%  [ 14 ]
Ne
12%
 12%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 16

Autor Zpráva
Knize.Vladivoj
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: sobota 03. říjen 2009 13:27     Předmět: Zápisky ze Sofie Citovat

Rád bych sem průběžně psal zážitky a jiné legrácky ze Sofie. Elischáku, Hadati, máte s tím problém?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheMole

PříspěvekZaslal: sobota 03. říjen 2009 15:21     Předmět: Citovat

Nebylo by to lepší v tématu "Co se vám stalo", než zakládat nové vlákno?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: sobota 03. říjen 2009 16:21     Předmět: Citovat

V CSVS to děsně rychle zapadne. Ale tak počkám až se vyjádří kmenová rada.
Ikshorm

PříspěvekZaslal: sobota 03. říjen 2009 18:25     Předmět: Citovat

Klidně i zážitky se Sofií. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: sobota 03. říjen 2009 20:43     Předmět: Citovat

Hele mě je to celkem jedno Mr. Green piš si co chceš, ale já jsem tam nikdy nebyla tak nevím, zda budu vědět oč kráčí. Asi tak.
todle by ti povolit měli, přece povolují "témata, co něco říkají o uživatelích" hmmmm? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Elischka

PříspěvekZaslal: sobota 03. říjen 2009 22:09     Předmět: Citovat

2 Knize.Vladivoj: Bylo by docela fajn, kdyby ses zeptal předtím, než jsi to vlákno založil. Jinak já jsem téhož názoru jako TheMole; nemyslím, že by bylo nutné mít kvůli tomu nové vlákno. Ale počkej na vyjádření náčelníka, nechala bych to rozhodnutí na něm.

Mrakoplašce děkuji za cennou připomínku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Elischka

PříspěvekZaslal: neděle 04. říjen 2009 12:08     Předmět: Citovat

Tak náčelník se vyjádřil v tom smyslu, že mu to je jedno, tak Ti to vlákno nechám. Ale koukej sem psát často. :)
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: neděle 04. říjen 2009 14:08     Předmět: Citovat

Tak tedy, добре дошли на България.
Bulharsko je zemí s dost nezaslouženou špatnou pověstí a Češi si dost často myslí, že po dvoutýdenním pobytu někde v Sozopolu vědí o Bulharsku všechno. Houby, houby, slavný soude.
Do Sofie jsem přiletěl ve středu v místní pozdní večer (Bulharsko, Řecko a Rumunsko jsou jediné země na Balkáně, které jsou o hodinu dopředu proti CET). Naštěstí mě na letišti čekal můj "Erasmus buddy", i když nejsem Erasmák. Nostalgie se mě zmocnila hnedka při dopravě z letiště. Stará rozhrkaná Lada, řízená Georgiho bráchou mě přenesla o cca 50 let zpátky. Jelikož Georgi neměl tucha, v které části rozlehlého Studentského města se můj blok nachází, zastavili jsme u autobusové zastávky a zeptali se, kde že to leží blok 8. Dostalo se nám promptní odpovědi, že hned za blokem 7 Very Happy
Nicméně dostal jsem se na pokoj, zjistil že to tam páchne jako tejden nepraný ponožky a že můj spolubydlící Ricardo tam sice má věci, ale ne sebe Smile Kolem půlnoci místního času jsem se uložil. Ricardo přišel nametenej ve 2 a byl překvapenej co za vágusa se mu tam nastěhovalo.
Pokračování příště, hodnoťe! Laughing
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 04. říjen 2009 15:32     Předmět: Citovat

Very Happy to vypadá, že to bude soužití Rimmera s Listerem...
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: neděle 04. říjen 2009 16:14     Předmět: Citovat

Tak pokračujeme. Ve čtvrtek jsem si vyrazil na univerzitu. Podcenil jsem, že je to Balkán. Moje papíry někde zabordelený a koordinátorka panikařící. Pak se se mnou domluvila na pátek "after the Erasmus meeting" (čti "stupidní teambuildingová krávovina, ve které jsme si dokázali, jak moc velcí jsme idioti pomocí rozličných gest a nekonečné trapnosti", nicméně abych jim nekřivdil, tak jsme dostali i užitečnou kartičku na slevy a bulharskou SIMku). V pátek tam samozřejmě nebyla, takže v pondělí její kancl oblehnu a budu požadovat vydání enrollment confirmation, který vyžadují na kolejích a možná i jinde. Co budu studovat, to zatím nevím, ač se ujž školní rok rozběhl.
Jinak ze spolubydlícího se vyklubal relativně nenáročný mamlas, jmenuje se Ricardo, je mu 35 a po střední šel pracovat jako noční krupiér do kasina, ale pak se ve 30 rozhodl, že už ho nebaví nevidět svoji rodinu mimo případy "mezi dveřma". Takže studuje anglickou filologii snad v Cádizu? Teď si nevzpomenu. Má jen několik temných stránek, z nichž ta nejvýraznější je, že má tendenci každou noc přijít domů po půlnoci (jeho rekord je 6 ráno) nametenej a konat rozličné úkony směřující k narušení mého spravedlivého spánku. V sobotu ráno kupříkladu chtěl usínat za zvuků nějaké španělské odrhovačky z počítače, v pátek ráno dotáhl na pokoj opilé kamrády, kteří páchli. Naštěstí má ale záchrannou brzdu v pořádku, takže když mu dojde že jeho konání je v rozporu s jeho další existencí, sám ho utne.
Pro teď dost, o našem pokoji zase příště Cool
Rubína

PříspěvekZaslal: pondělí 05. říjen 2009 14:33     Předmět: Citovat

Zajímavé, zajímavé... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: pondělí 05. říjen 2009 15:24     Předmět: Citovat

Tohle město není pro pěší...
Snad vás ta parafráze názvu jednoho filmu neurazila. Tak či tak, je to tak Smile Sofia není město pro chodce. Ze severozápadu na jihovýchod 15 kilometrů, což by nebylo tak moc, kdyby člověk bydlel aspoň tak na rozumnej dojezd z centra/do centra. Centrum se totiž nenachází, jak by se dalo čekat, uprostřed města, ale je o hodný kus posunuté směrem na severozápad, k poněkud neutěšeným sídlištím Ljulin, Naděžda a Ovča Kupel. Pro obyvatele jihovýchodní Sofie (tedy i nás studentské otrapy) to znamená minimálně patnáctiminutové dojíždění do centra. Řeknete si - já musím v Praze jezdit půl hodiny, co to matlá? Jenže v Praze je i ten nejstarší autobus relativně nová Karosa tak z roku 1998. Tady jsou ty nejnovější autobusy z roku cca 1995, ale většina jsou...podržte se...prastaré rumunské Ikarusy, které jsem po ČR viděl naposledy jezdit tak před dobrými 10 lety. Samozřejmě vzhledem k příslovečné balkánské pečlivosti při údržbě nevyvinou rychlost vyšší než cca 40 km/h a vyhrazené pruhy pro autobusy nikdo nerespektuje. Tramvaj sem kdysi vedla, koleje jsou pořád v pohodě, ale jsou zarostlé a vypadá to, že už pár let po nic nic nejezdilo.
Nicméně, ani 10 kiláků není zas taková štreka a ujít by se to dalo. Ale to by se bratři Bulhaři museli nejdřív naučit pár věcí o chodnících. Pro začátek to, jak takový chodník vypadá. Kolem centra už to celkem zvládli a chodníky tam jsou v relativně slušném stavu. Nevím jak to vypadá ve Ljulinu nebo Ovče Kupeli, ale ve Studentském Gradu a na Mladosti (trochu utěšenější sídliště na JV Sofie) někde chodníky vůbec chybí (pak se chodí kde se dá) nebo jsou rozflákané a ergo se po nich blbě chodí.
Víc příště, pište si, o co byste ještě měli zájem Smile
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 05. říjen 2009 16:50     Předmět: Citovat

Wink O ženy, bratře Vladivoji! co nějaké první zhodnocení vášnivých a divokých Bulharek?
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: pondělí 05. říjen 2009 17:35     Předmět: Citovat

To vypadá na postižení Mouly faktorem Sozopol. Předesílám, že následující řádky jsou mým subjektivním pohledem na danou věc.
Inu, o Bulharkách se dá říct mnoho věcí. Začnu tou nejmarkantnější, kterou je vidět na první pohled a o kterou se Bulharky nejvíc starají. Je to jejich vzhled. Zarazte však bujné oře, pánové, a nepředstavujte si krasavice ve vkusně sladěných oděvech. Respektive můžete, ale ty jsou tu v menšině.
Většina Bulharek to prostě nějak neumí. Doma je máma nenaučila ladit (nebo je učila, ale blbě), nebo je to nějaká módní vlna (podle spolehlivých vyjádření to ale trvá už několik generací) nebo nevímco. Většina Bulharek je totiž zoufale přeplácaná. Předpokládám, že aspoň Pražáci si dovedou představit, jak vypadá Ruska v Praze, postižená stihomamem, že ona je Queen of the Street. Vynásobte dvěma, spíš třema, a máte většinu bulharských studentek. Šílený účes typu vlna tsunami, který zabral aspoň půl hodiny a tubu laku, zmalovaná jako trochu lepší děvka, značkový hadříky, ve kterejch je často 1 věc navíc (stačí když na vás přitahuje pozornost tričko a podpatky, nemusíte to zkazit tím, že k tomu přidátě těsně obtažený lesklý kalhoty) a podpatky. Což je mi trochu záhadou, buď ještě jako malý absolvujou kurz chození mezi děrama na nich, nebo mají titanový kotníky. Nicméně vypadá to efektně a dokud se nezuje, tak je Bulharka většinou vyšší než vy. (Tohle totiž nejsou žádný polovičatosti typu 2 nebo 3 cm a profil typu koňský kopyto, ale regulérní jehly, za který by se nemusela stydět žádná FootFetish modelka).
Co se týče těch několika Bulharek, s nimiž jsem měl tu čest, tak povahově můžu hodnotit naopak velmi dobře. Ochotný, milý, ale na druhé straně máte občas pocit, jako by vás poslouchaly jen jedním uchem, aby náhodou neminuly prince v bílým bavoráku. Pokud jste ale tím princem vy, máte zase pocit, jako byste byli v alternativním vesmíru, kde se místo víza na Západ akceptuje i sex se Západňákem. Prostě, tráva vedle se zdá zelenější a Bulharky si myslí, že nejjistější cesta na zelenou travičku je přes postel.
Nejlíp to asi shrnul jeden Čech tady slovy: "Bulgarian girls look like bitches. But I like it." Je hezký se na to podívat, pokud to není přeplácaný, ale právě proto že je toho moc, není to už tak moc hezký jako když potkáte sexy, hezky oblečenou holku na jehlách v Praze.
Zuzka

PříspěvekZaslal: pondělí 05. říjen 2009 18:28     Předmět: Citovat

Napiš něco o nočním životě. Pití, zábava a tak. A co tam vůbec studuješ?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Fanoušci Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přejdi na: