Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Toto fórum bylo celé uzamčeno, je pouze pro čtení. Již není v plánu jej někdy znovu otevřít. Registrace nových uživatelů fóra byla pozastavena.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Discworld vs.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kdo zvítězí?
Elánius
68%
 68%  [ 15 ]
Joker
13%
 13%  [ 3 ]
Přivolaná temnota
18%
 18%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 22

Autor Zpráva
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 8011

PříspěvekZaslal: neděle 21. říjen 2012 20:06     Předmět: Citovat

Elanius ma v kancelari nahou atraktivni upirku. To ti pro pokracovani nestaci?? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: neděle 21. říjen 2012 20:48     Předmět: Citovat

Sobota, soumrak

Za nepřátelskou linii

Muži ve zbrani obklíčili nemocnici a evakuovali i několik okolních ulic. Nikdo nevěděl, kolik výbušnin mohli s sebou klauni přinést. Elánius byl nepříčetný. Kdyby ho seržant Navážka nedržel, dávno by vběhnul do budovy, což by s ohledem na další zjištění mělo fatální následky pro větší část policejních sil města Ankh-Morporku a desítky nevinných občanů.

Okna v přízemí měla zavřené okenice, ale v jedné z nich byla díra, kterou využívali nepoctiví zřízenci k vynášení látek, které měly mimo zdi nemocnice větší cenu a zajímavější využití. Z otvoru vylétlo hejno netopýrů a přistálo za plentou, kterou pro tento účel pověsila kapitánka Angua v úzké postranní uličce.

"V přízemí a v prvním patře je ke každému sloupu připoutaný člověk, má k sobě upevněný sud a provázek, který se táhne k okenici nebo ke dveřím. Kolem nic chodí klauni se šňůrami od dalších sudů. Pokud je v těch sudech to samé, co minule, člověk tudy neprojde, aniž by celé okolí nevylétlo do povětří!" konstatovala Sally oblékající si uniformu.

"Už se ohlásily trpasličí hlídky z podzemí?" otázal se Elánius s falešnou nadějí v hlase.

"Ano, pane," odpověděl vždy připravený kapitán Karotka.
"Ale situace dole není o nic lepší než nahoře. Známé vchody jsou zatarasené a Angua tam cítí spoustu toho alchymistického sajrajtu."

"V tom případě budeme potřebovat žebřík do druhého patra a nějakou šarádu, aby si nás mezi tím ti šílenci nevšimli!"

V tu chvíli na druhé straně nemocnice vypukl ohňostroj. Policisté padli k zemi, ale naštěstí nedošlo k nejhoršímu. Rány byly docela slabé, tvůrce show se soustředil především na barevné efekty. Pokud bylo cílem přilákat pozornost diváků, mohl si autor gratulovat. Zatímco konsternovaní strážníci hleděli na nebe nad nemocnicí, dojel za jejich záda potichu vůz bez koní a vystřelil z obléhacího samostřílu na vrchol budovy na druhé straně ulice. Když se dnes až příliš často vylekaní muži a ženy vzpamatovali, další rána samostřílu mířila nad okno ve druhém patře nemocnice. Mezi zaseknutými kotvami se napjalo lano. Ankh-man vyskočil z vozu.

"Jdete se mnou, veliteli?" nečekal maskovaný mstitel na odpověď, hodil Elániovi kladku a vběhl do budovy naproti nemocnici.

"A neměli bychom ho tento? Zatknout?" vykoktal ze sebe Ferda Vonuce, jeden z nováčků, kteří před vypuknutím současné krize nestihli projít pořádným výcvikem.
"Čistě pro případ, že by se to dneska podělalo. Abychom mohli patricijovi aspoň ukázat aspoň nějaký úspěch?" dodával každé další slovo o poznání nejistěji, jak se na něj upíraly další a další nechápavé oči.

Slova se ujal stoický Karotka: "Strážníku, buďte rád, že je velitel Elánius už z doslechu. Seržante Navážko, vemte toho iniciativního hocha stranou a vysvětlete mu takové věci, jako jsou posloupnost priorit, kladení otázek v pravou chvíli a manželka a syn jako rukojmí. Ti, kterým nepadají kalhoty, opasky do ruky a na střechu, za velitelem!"

Když tam došli, byl již Ankh-man v nemocnici a velitel Elánius právě sjížděl k protějšímu oknu. Karotka přehodil svůj řemen přes lano a vydal se za nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: neděle 21. říjen 2012 20:56     Předmět: Citovat

Dobrou noc, děti... Pokračování příště. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: neděle 28. říjen 2012 21:20     Předmět: Citovat

Krok za krokem

Elánius s Ankh-manem stihli prozkoumat dvě sousední místnosti, než po laně dorazili první policisté. Za Karotkou dorazili ještě dva muži. Se třetím se lano utrhlo. Elánius si v duchu poznamenal, že jestli to ten člověk přežil, vyznamená ho a doporučí mu odtučňovací kúru.

Ankh-man byl na rozdíl od policejních důstojníků vybaven poněkud netradičními bojovými prostředky. Nasadil si přes svoji běžnou masku ještě jednu a s malým samostřílem v jedné, lahvičkou neznámého obsahu v druhé ruce a dalšími podobnými na opasku sešel vyčistit spodní patra. Elánius postavil jednoho muže na stráž přístupového bodu, druhého poslal po torzu lana se vzkazem pro kapitánku Anguu a pak spolu s Karotkou dokončili průzkum druhého patra. Až na několik mrtvých policistů, kteří se na odděleních nahromadili v posledních dnech, bylo prázdné. V Elániovi se hromadil vztek. Když mu v jedné z ordinací zhasla lampa, zaslechl vzadu v hlavě znatelné uchcechtnutí. Naštěstí byl Karotka se světlem jen pár tepů daleko, takže velitel hlídky nemusel absolvovat nepříjemný vnitřní dialog.

Vydali se do třetího patra. Hlavni chodba byla také lemována mrtvolami, ale tentokrát byli policisté v menšině. Kolem se povalovala především torza klaunů. Ti blíže u schodiště meli v krcích zabodnuté šipky, ostatní byli ošklivě pořezaní a jednomu z čela trčel železný hřeben. Na konec chodby došli mlčky, slyšet byl pouze Karotkův dech. Elánius dýchat zapomněl. Postranní dveře byly všechny otevřené a pokoje prázdné. Na posledních dveřích byla kramlí přibitá pravá paže, ze které ještě odkapávala krev do rudé kaluže. Podle děr a krvaváých stop byla ještě nedávno ve dveřích přibitá i druhá paže.

Elánius vpadl do místnosti s vraždou v očích a samostřílem v ruce.
Kolem stěn se choulila desítka sester a raněných lékařů. Pod oknem seděla Sibyla a v náručí držela bezvládného Jeefese, kterému rudly provizorní obvazy na příliš mnoha místech včetně pahýlu pravé paže. Pohledy manželů se střetly a v obou párech očí se zableskl pocit úlevy, který však netrval déle než jeden úder srdce.

"Samík je ve skříni," předešla Sibyla Elániovu první otázku. "Uspali jsme ho éterem, aby si pamatoval co nejméně."

Pohled velitele hlídky se přesunul od skříně zpět k umírajícímu příteli.

"Jeefes nás bránil do poslední chvíle. Pak bylo chvíli ticho, ozvaly se rány na dveře a výkřiky a pak dovnitř vešel Joker. Sedl si k nám a začal vyprávět nesmysly o svých jizvách a tak. Vypadalo to, že na tebe čeká. Když jsem zahlédla pohyb dveří, odpoutala jsem Jokerovu pozornost. Jen na chviličku, ale stačilo to. Jeefes ho zasáhl vrhacím nožem do ledvin. Joker přepadl na balkón, pak začal ohňostroj a klaun zmizel."

Elánius předal Karotkovi spícího syna, lékaři a sestry se vzájemně podepírali, dokonce se našly i nosítka pro stále dýchajícího Jeefese. Elánius se rozloučil se manželkou a vyrazil opačným směrem než zbité procesí - přes balkon na střechu. Vstřích poslední bitvě se stělesněním chaosu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: neděle 28. říjen 2012 21:56     Předmět: Citovat

Chrchly, chrchly, kuck, kuck, jsem v Praze a mám všeho pokrk. Jdu střílet emzáky.


P.S. Teď už mi skutečně kape z nosu do klávesnice. Confused

P.P.S. Kdo mi psal SMS? Přiznejte se! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 8011

PříspěvekZaslal: pátek 09. listopad 2012 11:47     Předmět: Citovat

Very Happy a jo, už je mi jasné, proč je dneska Ikshorm v tom vězení... šel udělat interview s Jokerem, aby mohl dopsat poslední kapitolu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: neděle 11. listopad 2012 11:35     Předmět: Citovat

Sam, ten druhý Sam a Joker

Žebřík na střechu byl utržený a jeho trosky ležely na úpatí budovy. Elánius se musel vrátit a vystoupat po schodech do podkroví. Ve městě se stalo mezi zámožnými občany módou investovat na doporučení lorda Vetinariho dobrovolně nějaké prostředky na veřejně prospěšné účely. Proto se rozrůstala i nemocnice a mezi krovy právě probíhala výstavba nových pokojů pro trpasličí pacienty. Teď bylo poschodí samozřejmě prázdné, ale Sam si musel dávat pozor, aby v přítmí nezakopl o lopatu nebo nešlápl do necek s hašeným vápnem. Joker zřejmě tak pozorný nebyl. Nově budovanou chodbou se táhly dvě linie šlápot. Pravá od vápna, levá od krve. Elánius tak ani nemusel nahlížet za zavřené dveře budoucích pokojů. Šel na jisto. Když byl asi uprostřed chodby, ozvala se za ním rána. Poryv větru zabouchl vstupní dveře a Sam se octl v naprosté tmě.

"Konečně, už jsem se bála, že si nestihneme probrat další postup!" ozval se za Elániem známý, ale ne zrovna vítaný hlas.

***

Když se velitel ankh-morporkské městské hlídky vyškrábal na střechu, očekával ránu do hlavy nebo střelu ze zálohy. Nic podobného jej nepřišlo. Joker ležel opřený o komín a jeho dech byl rychlý a mělký.

"Řeknu Vám, veliteli, ten Váš sluha nemá žádný smysl pro humor!" zašeptal a vykašlal spršku krve.

"Ani já ne, proto si tak rozumíme," procedil mezi zuby Elánius.

Elánius namířil samostříl a popošel směrem k umírajícímu nepříteli.

"Žerty stranou, veliteli, podle toho, co o Vás vím, byste nikdy nestřelil bezmocného protivníka. A já už nezvednu ani ten šlehačkový dort, co jsem po Vás chtěl hodit na uvítanou."

"Víš o nás velmi málo, zrůdo. Při troše štěstí bys to přežil a Vetinari dává příliš často druhé šance!"

Sotva Elánius dokončil větu, zadrnčela tětiva. Cinklo to. Joker byl bledý jako stěna. To byl ale vždycky, takže výraz smrtelného děsu se mu musel rozprostřít v obličeji. Elánius se netvářil o moc líp. Nechápal, jak mohl minout. Šipka ze samostřílu se zasekla do šindele asi tři stopy za umírajícím, kde přerušila skrytou zápalnou šňůru. Za Elániem se zjevil Ankh-man a sebral mu samostříl. Po šikmé střeše se kutálel vrhací nůž, až přepadl přes okraj.

"Jsem rád, že jste to přemohl veliteli," zalhal maskovaný muž. "Ankh-Morpork by neměl přijít o svého velkého policajta."

"Málem, málem jsem to udělal!" drkotal zuby otřesený Elánius.

"Pánové," vykuckal ze sebe Joker, kterému v tu chvíli nikdo nevěnoval pozornost. "Trošku jsem vám lhal. Na poslední kousek snad ještě síly mám!"

Bílý dort se Elániovi rozprskl po tváři. Vápno zasyčelo a Joker se s šíleným smíchem vrhnul ze střechy. Kapitán Karotka dole na ulici už jen přehodil přes mrtvolu prostěradlo, zatímco Ankh-man zavolal o pomoc a odvedl bolestí kvílejícího Elánia do jedné z méně poničených ordinací. Pro dnešek bylo skoro po všem, ale potrvá, než si město oddychne.

Stay tuned, epilogů bude víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: neděle 11. listopad 2012 17:02     Předmět: Citovat

Neděle

Den jehel a nití

Elánius se probral až odpoledne. Matně si pamatoval, že jej ošetřil jeden z přeživších lékařů a jak odehnal Igora, který mu chtěl začít transplantovat kůži na obličeji. Selhal a chtěl si každý den ráno při holení připomenout, jak moc. Když si sundal obvaz, zjistil, že si Sibyla prosadila aspoň část své vůle a nechala Igora, aby mu přišil alespoň nové oční víčko. Zlatá to žena. Respektovala manželovo sebemrskačství, ale dbala na funkčnost.

"Pane, potřebujete oholit," pronesl ode dveří místo pozdravu Jeefes.

Jednu ruku měl na pásce, což byl docela pokrok, protože když ho Elánius viděl naposledy, neměl ji vůbec. Igor se přece jen v noci nenudil. Jeefes zvedl tu druhou, také notně zafačovanou, ve které držel břitvu.

"Sice v ní zatím nemám moc citu, ale se vší úctou, moc zhoršit Váš zevnějšek už nemůžu. Měl byste nechat Igora dělat jeho práci, pane!"

"Raději ne, Jeefesi. Když už mám dvě tváře uvnitř, bude lepší, když je budu mít i navenek, aby si to všichni uvědomili."

Elánius si sedl před zrcadlo a nechal Jeefese pracovat. Zchromlá ruka nebyla tak rychlá ani precizní jako dřív, ale zase měla jen polovinu práce.

Ode dveří je mlčky sledovali lady Sibyla s malým Samíkem, který se snažil chlapácky zadržovat slzy, holohlavý kapitán Karotka s Anguou a třetina mužů a žen policejního sboru města Ankh-Morporku. Druhá třetina byla v ulicích. Ta třetí prostě nebyla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: pondělí 12. listopad 2012 20:47     Předmět: Citovat

Pondělí dopoledne

Epilog: Nic víc než figurky

Vetinari si četl dopis, který mu donesl kapitán Karotka spolu s hlášením a tvářil se pohřebně. Když dočetl, zvedl ještě jednou velkou obálku, ze které na stůl s cinknutím vypadl policejní odznak.

"Uvědomuje si vůbec, že teď ho město potřebuje více než kdy dřív?" zvedl patricij oči k policistovi, kterému začínal na hlavě rašit nový rudý porost.

"Pane, město potřebuje stejného velitele Elánia, který mu sloužil po tři desetiletí, ale ten je, jak se obávám, alespoň na čas pryč. Poslední dny v něm zanechaly hluboké jizvy, a to nemám na mysli ty ve tváři. Lady Sibyla říkala, že odmítal jít spát, dokud mu služebná neslíbila, že každou hodinu vymění v pokoji svíčku za čerstvou. Jako by se bál tmy, pane. Nevím přesně, co stojí v tom dopise, ale pokud nevěří sám v sebe, není městu mnoho platný a dobře si to uvědomuje. Ten týden se na nás všech podepsal, pane."

"Týden? Přijde mi, jako by to byly tři měsíce!" posteskl si patricij. "Kapitáne, tímto Vás povyšuji do hodnosti majora a pověřuji Vás do odvolání velením Ankh-Morporské městské hlídky. Pevně doufám, že Elániovi pár týdnů na venkově pomůže vrátit se do sedla, metaforicky, začne se nudit a toho břímě Vás zase zbaví. Odznak tu bude mít připravený. Přesto máte pravdu. Město teď potřebuje ve vedení hlídky muže, který ji opět postaví na nohy. Nenechte se mnou dále zdržovat!" dodal Vetinari a Važuzel předal Karotkovi na odchodu pověřovací dekret. S dnešním datem a podepsaný patricijem.

"Vždy o krok napřed," zašeptal Karotka Važuzlovi v předpokoji.

"O dva, někdy o tři, pane."

***

Ankh-man vystoupil zpoza závěsu sotva za přechodným velitelem hlídky zapadly dveře.

Vetinari se neotočil, jen klidným hlasem přešel k novému posluchači: "Major Karotka je muž na svém místě, avšak postrádá kus Elániovy temnoty. Zachránil jste mu ženu, ale přesto, nebo právě proto, si cestu k němu musíte teprve najít. Jestli mě mé zdroje neklamou, bude Vaši pomoc potřebovat. Budete mít ještě mnoho šancí mi dokázat, že jsem neudělal chybu, když jsem Vás nechal vytáhnout z toho vězení."

Važuzel, který právě přinášel poštu, zamrkal, ale o vteřinu později už na sobě nenechal nic znát.

"Pane, máte tu klikačku a balíček z," tajemník se znovu podíval na adresu odesilatele, "Kancléřství Spolkové republiky Zlobenie a Borográvie."

Vetinari zvednul jedno obočí, podíval se na krátkou semaforovou zprávu a sebral na šachovnici bílým koněm černého střelce, aby vzápětí na místo bílého koně postavil svého černého.

"Jak dlouho k nám trvá v cesta borogravijské poště, Važuzle?"

"Přibližně týden, pane," odpověděl pobočník, i když věděl, že to jeho zasměstnavatel dobře ví.

Bílý kůň, kterého patricij vytáhl z balíčku měl rudou barvou zvýrazněnou tlamu a zelenou hřívu. Ankh-man se nenechal patricijem zdžovat a zmizel po zadním schodišti v podzemí paláce.

"Budeme potřebovat lepší figury," konstatoval sklesle Vetinari a sepjal prsty nad šachovnicí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: pondělí 12. listopad 2012 20:53     Předmět: Citovat

Tádydádydá...

Něco končí, něco začíná, jak napsal Sapkowski.

Výsledky ankety:
Elánius [ 14 ]
Joker [ 3 ]
Přivolaná temnota [ 4 ]


Ačkoliv se příběh za tu neočekávaně dlouhou dobu několikrát změnil, protože jsem mezitím zapomně, co jsem chtěl, psal jsem ho od začátku na třetí možnost. Prostě nevěřím, že Sam dokáže Přivolanou temnotu držet na uzdě donekonečna.

Co se děje na hranicích Überwaldu a kdo si hraje s Vetinarim se dozvíme někdy příště. Nyní se vrátíme k mágům, kterým se zbláznilo mraveniště...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 8011

PříspěvekZaslal: pondělí 12. listopad 2012 21:00     Předmět: Citovat

No, každopádně si za celý příběh zasloužíš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vildak
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 3391
Bydliště: Lancre

PříspěvekZaslal: pondělí 12. listopad 2012 21:14     Předmět: Citovat

Shocked

Elánius nikdy neprohraje!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: pondělí 12. listopad 2012 21:17     Předmět: Citovat

A skutečně prohrál? Nebo se na šachovnici jen vrátí jako nová, hůře předvídatelná figura?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní


PříspěvekZaslal: pondělí 12. listopad 2012 21:20     Předmět: Citovat

Rozvažuzlení bude mít ještě pokračování? Wink
Návrat nahoru
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 3646
Bydliště: Ankh-Libeň

PříspěvekZaslal: pondělí 12. listopad 2012 21:23     Předmět: Citovat

Jednotlivé příběhy, nejsou izolované, takže patrně ano. Nymous.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
Strana 12 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.