Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Toto fórum bylo celé uzamčeno, je pouze pro čtení. Již není v plánu jej někdy znovu otevřít. Registrace nových uživatelů fóra byla pozastavena.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bohové
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 389, 390, 391 ... 475, 476, 477  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sargon

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:38     Předmět: Citovat

Vildak napsal:
Sargon napsal:
Jinak nechápu význam tvého komentáře. Jestli to měl být pokus o vtip a nadsázku pak toto není vhodné místo. Já toto téma beru smrtelně vážně.

Já jen vyjadřuji svůj názor. Asi chodím do dobré/špatné společnosti, ale kromě tebe jsem naživo ještě neviděl ateistu, který by se považoval v české společnosti za diskriminovaného.

No, právě jsem ti sem napsal několiko příkladů kdy se takto děje. Nejde o to, že bych se cítil diskriminován jako jednotlivec. Jsme diskriminováni jako skupina.

Vysvětlím: Pokud je nějakým způsoobem zvýhodňována nějaká skupina, nebo skupiny lidí(Což se děje, jak jsem dokázal výše), pak jsou diskriminováni všichni ti, kdož ktéto skupině/skupinám nepatří.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sargon

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:40     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
Vildak napsal:
Sargon napsal:
Jinak nechápu význam tvého komentáře. Jestli to měl být pokus o vtip a nadsázku pak toto není vhodné místo. Já toto téma beru smrtelně vážně.

Já jen vyjadřuji svůj názor. Asi chodím do dobré/špatné společnosti, ale kromě tebe jsem naživo ještě neviděl ateistu, který by se považoval v české společnosti za diskriminovaného.

This.

Also, podle neustále šířené a opakované pomluvy jsou prý Češi nejateističtějším národem Evropy, tak v tom případě netuším, co těm utlačovaným ateistickým chudáčkům na téhle zemi vadí... Smile

To, co jsem napsal výše, plus několik dalších věcí!
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:45     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
A ano, už jsem se, dokonce i tady setkal s přirovnáním mé osoby k náboženským extrenmistům.
Co se týče toho srovnávání, uznávám, že terorista odpalující se pro víru na tržišti je horší, ale s jehovisty na rozích a nadšenými zpěváky na náměstích si, Sargone, nezadáš ani v nejmenším. Wink

Naposledy upravil Ikshorm dne středa 09. duben 2014 19:46 , celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sargon

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:45     Předmět: Citovat

Hrdlodus napsal:
Sargon napsal:
Vildak napsal:
Sargon napsal:
Zdání klame. Ateisté jsou věřícími obecně považováni za někoho, kterým "něco" chybí. Někdo, kdo je ten zlý ošklivý a amorlní, který se neštítí kritizovat něco tak osobního, jako je víra.

A za co jsou věřící považováni ateisty?

Tak myslím, že za co věřící považuji já, jsem tu již vysvětlil dostatečně. Narozdíl od věřících, ateisté předkládají racionální argumenty, proč je ta toto považují.

Tak.. ony jsou racionální argumenty a přemrštěné reakce.

Tak já poze konstatuji, že Český rozhlas a Česká televize má nevyvážený program, který ze zákona mít má a tento fakt mám podložen racionálními argumenty.
Nedokáži si představit přemrštěnou reakci. I kdyby jsme na ČT a ČR podali žalobu, nejedná se o úpřemrštěnou reakci. Máme ze zákona právo takto jednat, kdykoli máme pocit, že se nám děje bezpráví. Jak následně rozhodne soud je zase věc jiná.
Opravdu nevím, kde jsem sem napsal nějakou přemrštěnou reakci. Mohl bys mi to nějak vysvělit?
Sargon

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:48     Předmět: Citovat

Ikshorm napsal:
Sargon napsal:
A ano, už jsem se, dokonce i tady setkal s přirovnáním mé osoby k náboženským extrenmistům.
Co se týče toho srovnávání, uznávám, že terorista odpalující se pro víru na tržišti je horší, ale s jehovisty na rozích a nadšenými zpěváky na náměstích si, Sargone, nezadáš ani v nejmenším. Wink

No, vidíš. Přesně toto nás štve. Opravdu to není totéž. Já neříkám, že skončíš v pekle, pokud nebudeš ateista. Poze říkám že víra v Boha je naprosto iracionální a s velkou pravděpodobností milná(mírně řečeno).
Ikshorm

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:50     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
Ikshorm napsal:
Sargon napsal:

No, vidíš. Přesně toto nás štve. Opravdu to není totéž. Já neříkám, že skončíš v pekle, pokud nebudeš ateista. Poze říkám že víra v Boha je naprosto iracionální a s velkou pravděpodobností milná(mírně řečeno).

Já jsem ateista a kněz kázající mi, že skončím v pekle je mi upřímně ukradený. Kněz kázající, že skončím v pekle, není Lenin, abych se bál, že na mě vybafne z konzervy, prostě nechodím na místa, kde hrozí s podobnými individui střet. Mám tedy přestat chodit i sem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:52     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
Vildak napsal:
Sargon napsal:

This.

Also, podle neustále šířené a opakované pomluvy jsou prý Češi nejateističtějším národem Evropy, tak v tom případě netuším, co těm utlačovaným ateistickým chudáčkům na téhle zemi vadí... Smile

Protože to píše TheMole, dovozuji, že se jedná o žert.
Protože je to použito ve specifickém kontextu, předpokládám, že není míněno obecně.
Ale i tak cítím potřebu napsat, že je to jeden z nejzhovadilejších argumentů vůbec. Stěžovat si může každý. A pokud si stěžuje oprávněně, mělo by se mu v rámci možností vyhovět. To je postup zlepšování světa, pokroku. Nějaké "nejste na tom tak špatně, jako jste mohli být, a jsou jinde" je jen čiročiré reakcionářství. A to ještě lidi nikam neposunulo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:52     Předmět: Citovat

Ikshorm napsal:
Sargon napsal:
Ikshorm napsal:
Sargon napsal:

Já jsem ateista a kněz kázající mi, že skončím v pekle je mi upřímně ukradený. Kněz kázající, že skončím v pekle, není Lenin, abych se bál, že na mě vybafne z konzervy, prostě nechodím na místa, kde hrozí s podobnými individui střet. Mám tedy přestat chodit i sem?

Pokud na dubnovém sraze Sargona utluču Biblí, budeš sem chodit i nadále? Smile
Sargon

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:56     Předmět: Citovat

Ikshorm napsal:
Sargon napsal:
Ikshorm napsal:
Sargon napsal:

No a mě kněz kázající, že skončím v pekle, ukradený není. Neřídím se rčením "Nehas, co tě nepálí!" a jsem si dobře vědom faktu, že stejné kázání cpe do hlav i jiným lidem, které tím může ovlivnit. Tudíž považuji za svou povinnost se s ním pustit do otevřeného sporu a racionálně mu oponovat.

A žijeme zatím ještě ve svobodné zemi, takže pokud se rozhodneš sem nechodit, tak nemusíš.
Ikshorm

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 19:57     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
Ikshorm napsal:
Sargon napsal:
Ikshorm napsal:
Sargon napsal:

No a mě kněz kázající, že skončím v pekle, ukradený není. Neřídím se rčením "Nehas, co tě nepálí!" a jsem si dobře vědom faktu, že stejné kázání cpe do hlav i jiným lidem, které tím může ovlivnit. Tudíž považuji za svou povinnost se s ním pustit do otevřeného sporu a racionálně mu oponovat.

A žijeme zatím ještě ve svobodné zemi, takže pokud se rozhodneš sem nechodit, tak nemusíš.
Cool. Done.
Sargon

PříspěvekZaslal: středa 09. duben 2014 20:07     Předmět: Citovat

Knihomol r. .303. napsal:
TheMole napsal:
Vildak napsal:
Sargon napsal:

This.

Protože to píše TheMole, dovozuji, že se jedná o žert.
Protože je to použito ve specifickém kontextu, předpokládám, že není míněno obecně.
Ale i tak cítím potřebu napsat, že je to jeden z nejzhovadilejších argumentů vůbec. Stěžovat si může každý. A pokud si stěžuje oprávněně, mělo by se mu v rámci možností vyhovět. To je postup zlepšování světa, pokroku. Nějaké "nejste na tom tak špatně, jako jste mohli být, a jsou jinde" je jen čiročiré reakcionářství. A to ještě lidi nikam neposunulo.

Kdybych měl zálibu v udělování bodíků, tak jako Kníža, nějaké bych ti udělil. Leč touto libůstkou netrpím. takže ti mohu ukázat pouze zvednutý palec.

Jinak já mám naopak, vzhledem k tomu, že to napsal právě Moula, jisté pochyby, že to myslel jako vtip. Rolling Eyes
Jenik

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. duben 2014 22:10     Předmět: Citovat

Debata s křesťanem:

Děkuji za výzvu k debatě o tomto tématu.
Debata je výměna názorů (dialog) mezi lidmi, v níž jsou účastníci ochotni upravit svoje stanovisko, jestliže to je smysluplné.
Někdy si lidé "debatu" pletou s "kázáním" či "lekci".
Tyto nedebaty jsou plýtvaním času, protože všichni účastníci drží svá stanoviska jako nezměnitelná.
Abychom tedy neplýtvali časem, prosím o použití tohoto průvodce k určení, zda vůbec můžeme na toto téma debatovat.

kód:

Dokážeš si představit něco, co by změnilo tvůj názor na tuto záležitost?
NE:
    Toto není debata. Nebudu se s tebou o tomto tématu bavit.
ANO:
    Pokud některý tvůj argument bude ukázán jako neplatný, přestaneš jej používat (všude)?
    NE:
    ANO:
        Jsi připraven řídit se základními principy logiky v debatování o této záležitosti?
        (Příklady:
         - Pozice, která je racinálnější a pro níž hovoří vice důkazů by měla být akceptována jako pravdivá.
         - Osoba uvádějící stanovisko zodpovídá za dodání důkazů jeho pravdivosti.
        )
        NE:
        ANO:
            Můžeme se bavit.
            Budu s tebou diskutovat, pokud budou dodržena následující pravidla:
            1. Neuváděj nové argumenty dokud staré ještě nebyly dořešeny.
            2. Nepřecházej k dalšímu argumentu když bylo dokázáno, že data, na nichž jsi stavěl, byla nesprávná.
            3. Uváděj důkazy pro svou pozici a své argumenty.
            4. Nepokoušej se dohadovat, že důkazy nepotřebuješ.

Porušil jsi některé z těchto pravidel během debaty?
            ANO:
                Podvádíš. Debata končí.
                - Nepřímo jsi uznal platnost protiargumentů opozice dosud uvedených.
                - Nemáš nárok si na cokoliv s ohledem na tuto debatu stěžovat.
            NE:
                GRATULUJI! Takto si rozumní lidé vyměňují názory.
Sargon

PříspěvekZaslal: pátek 11. duben 2014 15:25     Předmět: Citovat

Splňuji všechny podmínky. Very Happy

citace:
Budu s tebou diskutovat, pokud budou dodržena následující pravidla:
1. Neuváděj nové argumenty dokud staré ještě nebyly dořešeny.
2. Nepřecházej k dalšímu argumentu když bylo dokázáno, že data, na nichž jsi stavěl, byla nesprávná.
3. Uváděj důkazy pro svou pozici a své argumenty.
4. Nepokoušej se dohadovat, že důkazy nepotřebuješ¨.

Toto je důvot, proč stále dokola opakuji tytéž argumenty.

Nedáno jsem byl dost v šoku, když jsem zjistil, že někteří členové Sysifa(Český klub skeptiků) rozlišují vědeckou skepsy a náboženskou skepsy.
Jednoduše řečeno: Vědecké názory je potřeba a nutno dokazovat a je nutné být k nim skeptický, ale náboženská tvrzení(např. Zmrtvýchvstání) je nadpřirozená událost, která se nedá logicky vysvětlit a dokázat, tudíž se tomu dá pouze věřit. Toto neskutečné pokritectví a alibismus mě vážně šokuje a štve. Prostě vědec nemůže něco kriticky skoumat a něčemu jinému zcela nekriticky věřit. O vztahu vědy a víry jsem se tu vyjadřoval již dříve, ale klidně se k tomu vrátím.
Sargon

PříspěvekZaslal: středa 16. duben 2014 10:22     Předmět: Citovat

Je mi samozřejmě jasné, že věta "Podle skutečné události." je míněna jako vtip, nebo minimálně jako nadsázka, ale stejně si myslím, že s podobnýmiprohlášeními by měl být člověk v dnešní době dokonce už i u nás velice opatrný.
Půlšálku

PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. duben 2014 14:16     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
Vildak napsal:
Sargon napsal:
uot;]Leč doba a situace si to vyžaduje.

Nuže dobrá, tímto se tedy jmenuji prezidentem Spolku neližařů.

Vyžaduje si to pouze u ateistů, právě proto, že jsou takto diskriminováni. Nelyžaře nikdo nediskriminuje. Tedy pokud vím. Pokud ano, pak tento spolek založ a klidně si zvolte presidenta.

Právě proto je to směšné
Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 389, 390, 391 ... 475, 476, 477  Další
Strana 390 z 477

Přejdi na: