Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Toto fórum bylo celé uzamčeno, je pouze pro čtení. Již není v plánu jej někdy znovu otevřít. Registrace nových uživatelů fóra byla pozastavena.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mladá Pratchettová

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Terry Pratchett a ti druzí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Měly by být knihy o Úžasné Zeměploše psány i po skonu Terryho Pratchetta?
Ano
60%
 60%  [ 9 ]
Ne
40%
 40%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden 2013 10:53     Předmět: Mladá Pratchettová Citovat

DORFL napsal:
Pratchettovy plány do budoucna: V Zeměploše bude pokračovat dcera

Možná se to tady už někde objevilo, nestíhám vše sledovat, ale možná někdo neví:

citace:
Rihanna mezitím začala s tvorbou vlastních příspěvků do Zeměplochy. BBC ji najala jako jednoho z autorů, jež se budou podílet na novém seriálu The Watch (Hlídka) inspirovaném ankh-morporskou Městskou hlídkou.

Provedl jsem základní výzkum (takže jsem akorát zapnul Wikipedii) a podíval se na Rhiannu: Rhianna Pratchett

Ví o ní někdo víc? Protože Zeměplocha je Úžasná Pratchettovým renesančním duchem - jeho rozsahem znalostí. Pratchett sice prezentoval Zeměplochu jako humoristické dílo, ale je to propracovanější snad víc než Středozemě. V duchu Pratchettovského humoru jistě bude Rhianna pokračovat, ale má předpoklady, aby se její linie mohla rovnat linii jejího otce?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden 2013 12:58     Předmět: Citovat

Taktéž jsem provedl základní výzkum, a tedy:

- The Watch... no, určitě se těším, snad to bude stát za to. Smile

- Rhianna by určitě mohla psát - no, když se to nebude líbit, tak to jednoduše nikdo nemusí číst, ale určitě by to zkusit mohla. Co když je lepší ( Smile ) než táta. Těžko nyní soudit. Smile
Rausek
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden 2013 13:02     Předmět: Citovat

Ani jednu z her na kterých se Rhiana podílela jsem nehrál, ale slyšel jsem, že je dobrá. Předpokládám, že má díky tomu i velký přehled a to především ve fantasy světě. Bylo by hezké kdyby se jí povedlo navázat na svého otce a dát Zemeploše další rozměr, ale těžko říct jestli to dokáže. Zas na druhou stranu si přečtěte Čaroprávnost a hned potom Šňupec a uvidíte diametrální rozdíl téměř ve všem (o Barvě kouzel se raději ani nezmiňuji). Takže shrnuto a podtrženo jsem rád, že to Rhiana zkusí a doufám, že její styl si najde své fanoušky. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mike

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden 2013 13:07     Předmět: Citovat

Hrál jsem Risen, což je opravdu pěkná hra - podobně, jako série Gothic, jestli někdo zná. ale to jen na okraj. Smile

Ono, to je zapříčiněno několika aspekty - každý autor se nějak vyvíjí a pokud to chápu dobře, resp. tak, jak jsi to myslel, tak zde hraje velký podíl na porovnání Čaroprávnost - Šňupec i ona Alzheimrova nemoc.

Ano tedy, ať to zkusí, jak jsem prve řekl, sami uvidíme, jaké to bude, a zda má cenu, aby psala ona. Smile
germik

PříspěvekZaslal: úterý 23. červen 2015 11:03     Předmět: Citovat

Toliko asi k tématu Wink

http://bookriot.com/2015/06/22/pratchetts-daughter-says-no-discworld-books-thats-ok/
Le fille Ash
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 20. červenec 2015 23:19     Předmět: Citovat

Tohle je škoda.. ale chápu to. A možná, možná je to tak i dobře.. Terry Pratchett holt je (ano, opravdu nechci použít slovo byl..) jen jeden.. A jeho knihy tu budou žít dál pro nové a nové generace čtenářů.. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Terry Pratchett a ti druzí Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: