Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Toto fórum bylo celé uzamčeno, je pouze pro čtení. Již není v plánu jej někdy znovu otevřít. Registrace nových uživatelů fóra byla pozastavena.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

kde nejlépe nakoupit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy ohledně Zeměplochy a dalšího díla Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: středa 09. červenec 2014 10:13     Předmět: Citovat

Pokusím se vysvětlit na příkladu. Prodejce určí minimální cenu - dejme tomu 50 Kč. Ten, co přihazuje zadá nejvyšší cenu, kterou by chtěl zaplatit - třeba 100 Kč. Půjde ale vidět jenom, že vyhrává s cenou 50 Kč.
Pokud další přihazující nabídne cenu menší než oněch 100 Kč - třeba 80, pořád bude vyhrávat první přihazující a jen se posune aktuální cena na 80 korun. Jestli ale někdo těch 100 korun přehodí, bude v aukci vyhrávat on, aktuální cena se posune na pár korun přes stovku a jeho nejvyšší nabídka zase vidět nebude. Atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 09. červenec 2014 22:02     Předmět: Citovat

Gar-Mogoth napsal:
Pokusím se vysvětlit na příkladu. Prodejce určí minimální cenu - dejme tomu 50 Kč. Ten, co přihazuje zadá nejvyšší cenu, kterou by chtěl zaplatit - třeba 100 Kč. Půjde ale vidět jenom, že vyhrává s cenou 50 Kč.
Pokud další přihazující nabídne cenu menší než oněch 100 Kč - třeba 80, pořád bude vyhrávat první přihazující a jen se posune aktuální cena na 80 korun. Jestli ale někdo těch 100 korun přehodí, bude v aukci vyhrávat on, aktuální cena se posune na pár korun přes stovku a jeho nejvyšší nabídka zase vidět nebude. Atd.

Moc jasné mi to není. Dejme tomu, že minimální cena je 50. A zaplatí 100. B vidí, že cena byla zvýšena a zaplatí 80. Vidí, že to nestačí, tak zaplatí 120. A tedy následně vidí, že jeho cena byla přehozena, ale opět neví, o kolik, takže musí zkoušet stejným způsobem. Pochopil jsem systém? Tedy, že víš, že někdo přihodil, ale nevíš, kolik?
A co C, který přijde později? Také vidí, že minimální cena překročila 50?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. červenec 2014 10:30     Předmět: Citovat

Přesně tak, všichni vidí aktuální posunutou cenu, ale ne maximální - tu zná jen aktuálně vyhrávající (jestli ji vidí prodávající si nejsem jistý).
A zkoušet to takhle nikdo nemusí - většinou už potenciální kupující ví, kolik je ochotný zaplatit a rovnou tam přihodí o dost víc - buď to vyjde nebo ne. (Teda já to aspoň takhle dělám, když už mě jednou někdo přehodí. A pokud to nevyjde, tak mám aspoň dobrý pocit, že jsem o dost zvednul cenu Smile )

A zatím jenom 230 korun... čekal bych o dost víc.
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. červenec 2014 11:29     Předmět: Citovat

Počkat, a prodávající dostane tu nejvyšší viditelnou cenu, nebo tu skutečně nejvyšší nabídku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. červenec 2014 13:24     Předmět: Citovat

Tu, která jde vidět
filom3n

PříspěvekZaslal: úterý 29. prosinec 2015 21:11     Předmět: audioknihy - straze straze Citovat

nemohu koupit straze straze, audioknihu, nemate nekdo eshop kde to koupit? diky, klidne na filom3n@gmail.com

chci si poslechnout a cist mne nebavi

dekuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 05. leden 2016 17:17     Předmět: Re: audioknihy - straze straze Citovat

filom3n napsal:
nemohu koupit straze straze, audioknihu, nemate nekdo eshop kde to koupit? diky, klidne na filom3n@gmail.com

chci si poslechnout a cist mne nebavi

dekuji

V češtině vyšly jako audiokniha pouze prvních pět knih, takže Stráže! Stráže! nikde nekoupíš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy ohledně Zeměplochy a dalšího díla Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

Přejdi na: