Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Toto fórum bylo celé uzamčeno, je pouze pro čtení. Již není v plánu jej někdy znovu otevřít. Registrace nových uživatelů fóra byla pozastavena.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Věda na Zeměploše
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stanley

PříspěvekZaslal: středa 27. prosinec 2006 18:32     Předmět: Věda na Zeměploše Citovat

citace:
Neutron a elektron mají téměř stejnou hmotnost, zatímco elektron je v provnání s nimi…

V průměru dost přesně získáme hmotnost atomu sečtením počtu protonů a elektronů – například kyslík…

Jejej, dve chyby v jednom odstavci.
strana 94, prvni vydani (2005)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 27. prosinec 2006 21:40     Předmět: Citovat

V té druhé větě jsem si žádné chyby nevšiml.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: středa 27. prosinec 2006 22:05     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
V té druhé větě jsem si žádné chyby nevšiml.

No je to tak, že neutron váží cca stejně jako proton, kdežto elektron je mnohonásobně lehčí - neváží skoro "nic"... Proto dost přesně získáme hmotnost atomu sečtením hmotností neutronů a protonů v jádře (elektrony můžeme klidně vynechat)... Musím říct, že si na tyhle chyby nějak nepamatuju...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Hadati

PříspěvekZaslal: středa 27. prosinec 2006 22:10     Předmět: Citovat

Aha. Já od základky nepřišel do styku s chemií a fyzikou, takže mám ve vědomostích pěkné díry. Tohohle bych si nikdy nevšiml.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
k.o.v.b.o.j

PříspěvekZaslal: pátek 23. únor 2007 22:05     Předmět: Citovat

vsiml sem si ze v obsahu nesedi stranky s tim kde zacina kapitola a kde doopravdy zacina v knize. 175 a doopravdy zacina na strane 177
Tomis

PříspěvekZaslal: neděle 25. únor 2007 12:15     Předmět: Citovat

strana 93
prvni vydani
chybi mezera "Boylemysleli"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DORFL

PříspěvekZaslal: neděle 25. únor 2007 22:52     Předmět: Citovat

Sice jsou to jen překlepy a podobně, ale snad mi to odpustíte. Wink Když už jsem si to poznamenával při čtení, tak proč to sem nedát, že? Smile

strana 91, dole - atomovou hmotnost atomu – na konci chybí uvozovky nebo na začátku přebývají
strana 153, nahoře - a větší uprostřed, kde Jupiter a Saturn. – zřejmě chybí patřičný tvar slovesa být
strana 191, dole – zatímco on sám zůstanete tady
strana 225, v 2/3 – a na pevnině(malé) – chybí mezera mezi slovem a závorkou
strana 226, v 1/3 – stejný úhel(23°) - chybí mezera mezi slovem a závorkou
strana 229, v 1/3 – Měla by tam spousta tmy - zřejmě chybí patřičný tvar slovesa být
strana 253, začátek nového odstavce dole - Bakterie paří ke kmenu
strana 261, dole – a zkoušel,. co všechno umí
strana 292, v 1/3 – který vzniká na jejch horním konci
strana 309, v 1/3 – vynalezete mořské ptáky
strana 332, ve 3/3 – Rozumný závěr je, že se stal zázrak, ale že něco posunulo hranice. – asi by mělo být nestal se zázrak
strana 375, dole – Může z toho však vydedukovat – asi mělo by tam být zvratné sloveso se
strana 396, v 1/2 - pro nás byl bronz až moc dobrá
strana 438, v 1/2 – které vážně zajímalo jak co nejlépe – chybí čárka
Hadati

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 23:53     Předmět: Citovat

Dorfl: Klidně si to sem piš, ale mě zajímají jen obsahové chyby. Kdybych měl Talpress upozorňovat i na gramatické chyby, tak se z toho brzy zblázním.
DORFL

PříspěvekZaslal: úterý 27. únor 2007 1:14     Předmět: Citovat

To je mi jasné. Z toho by brzy hráblo každému. Very Happy A navíc je ty chyby ani moc nezajímají...
Anonymní

PříspěvekZaslal: čtvrtek 01. březen 2007 14:42     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
Dorfl: Klidně si to sem piš, ale mě zajímají jen obsahové chyby. Kdybych měl Talpress upozorňovat i na gramatické chyby, tak se z toho brzy zblázním.

No jo, a vidíš, mně přijdou gramatické chyby důležitější. Je to tak nějak naše vizitka, jak píšeme, v tištěné verzi ovšem dvojnásob.
Hadati

PříspěvekZaslal: pátek 02. březen 2007 1:16     Předmět: Citovat

Anonymní: Dělal bych zbytečnou práci. V knihách jsou desítky, ne-li stovky chyb. To chce přímo novou korekci. A o gramatické opravy stejně nakladatelství ode mně nestojí.
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: sobota 10. březen 2007 10:46     Předmět: Citovat

Spíš faktická poznámka: str. 151 a dále - překladatel (Lukáš Honzák) používá termín úhlový moment - normálně (aspoň jsme tomu tak říkali na gymnáziu a říkáme tomu tak dál i na vysoký) se týhle veličině říká moment hybnosti (teda všechny použitý definice v textu naznačujou, že je to on) - nezdá se mi, že by to používání úhlovýho momentu mělo nějakej hlubší důvod...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
DoktorkaŠáhlá

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září 2008 16:11     Předmět: Citovat

Já zas nechápu, proč Hex místo normálního kvrk dělá žďub.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září 2008 19:06     Předmět: Citovat

DoktorkaŠáhlá napsal:

Na které stránce to je? porovnám s originálem
DoktorkaŠáhlá

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září 2008 19:26     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
DoktorkaŠáhlá napsal:

Na které stránce to je? porovnám s originálem

To kdybych věděla Embarassed Bratr mi nedávno Vědu sebral, takže si jí nejdřív budu muset vyprosit zpátky a pak to tam najdu...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.