Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Toto fórum bylo celé uzamčeno, je pouze pro čtení. Již není v plánu jej někdy znovu otevřít. Registrace nových uživatelů fóra byla pozastavena.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průvodce po zeměploše
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
puczmeloun

PříspěvekZaslal: středa 03. leden 2007 21:53     Předmět: Citovat

Díky tak ted jeste ty zbyle...str. 330 Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 03. leden 2007 23:45     Předmět: Citovat

puczmeloun napsal:
1) dyt ta tecka je uprostred tsortu...btw to co je u řeky tsort je snad delta ne? stejne jako u mžilu...btw stejne i kdyby to ta delta byla tak je po obou stranach ale dyt to ma byt pristav klače (statu)?

Možná nějaký tiskařský kaz. V mé knížce na ploše Tsortu žádná tečka není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
puczmeloun

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. leden 2007 8:50     Předmět: Citovat

Eh mozná jsem uz moc detailista ale sorry prepsal sem se....ne uprostred tsortu ale uprostred pobrezi tsortu....
Hadati

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. leden 2007 23:18     Předmět: Citovat

dtto viz výše.
puczmeloun

PříspěvekZaslal: pátek 05. leden 2007 16:35     Předmět: Citovat

V tom připadě nema někdo scan aby me poslal originalni bezteckovou verzi? Wink
Ježková

PříspěvekZaslal: úterý 09. leden 2007 11:43     Předmět: Citovat

Hadati napsal:

Povšimni si, že tato "chyba" je u všech erbů. Blasonování erbů se dělá z pohledu držitele štítu, takže je to správně.

V tom případě je to špatně u Cechu rytců a tiskařů, jelikož tam je napsáno, že černá polovina erbu je vlevo a ona (tedy z mého pohledu) opravdu vlevo je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mák

PříspěvekZaslal: úterý 09. leden 2007 13:56     Předmět: Citovat

Ježková napsal:
V tom případě je to špatně u Cechu rytců a tiskařů, jelikož tam je napsáno, že černá polovina erbu je vlevo a ona (tedy z mého pohledu) opravdu vlevo je.

No jsou tam dvě černé poloviny, takže o kterou ti jde?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DORFL

PříspěvekZaslal: úterý 09. leden 2007 16:07     Předmět: Citovat

Mák napsal:
Ježková napsal:

No jsou tam dvě černé poloviny, takže o kterou ti jde?

Nepleteš si to s Vetinariho erbem? Ten je celý černý.
Erb cechu rytců a tiskařů má jednu stranu bílou a druhou černou. Viz zde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mák

PříspěvekZaslal: úterý 09. leden 2007 20:14     Předmět: Citovat

DORFL napsal:
Nepleteš si to s Vetinariho erbem? Ten je celý černý.
Erb cechu rytců a tiskařů má jednu stranu bílou a druhou černou. Viz zde.

Aha já viděl podobný obrázek a měl jsem za to že jde o štítek ve štítě, tímpádem je to ale dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hadati

PříspěvekZaslal: úterý 09. leden 2007 22:26     Předmět: Citovat

Už jsem to tu někde jednou psal. Popis erbu je správný, Briggs jej má akorát chybně nakreslený.
pvs
Anonymní

PříspěvekZaslal: pondělí 15. leden 2007 12:07     Předmět: chybyck Citovat

ahoj ja som zhltal pruvodce pocas vanoc a par nesrovnalosti tam je. Napriklad Sv. Paznechtul zil na kolese na kole, nie na voze. Smrt ma za domom lany psenice nie kukurice. U vícelonek bylo lékem sníst chlup psa ... a né mít chlup psa... ale inak je to genialne dielo. super praca teame:)
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: úterý 16. leden 2007 16:16     Předmět: Citovat

Včera večer jsem si všimnul jedný věci, doufám, že už si ji nevšiml někdo jinej a já si toho pak nevšiml tady na fóru, ehm... Ale k mé hnidpoišské poznámce: kdo je nejmladší čen profesorského sboru NU? V hesle Mrakoplaš je napsáno, že je to Mrakoplaš, v hesle Ctibum, Rozšafín je pro změnu jako nejmladší mág uvedenej Rozšafín... Osobně bych tipoval spíš Rozšafína...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Elischka

PříspěvekZaslal: úterý 16. leden 2007 16:22     Předmět: Citovat

Martinez napsal:
Včera večer jsem si všimnul jedný věci, doufám, že už si ji nevšiml někdo jinej a já si toho pak nevšiml tady na fóru, ehm... Ale k mé hnidpoišské poznámce: kdo je nejmladší čen profesorského sboru NU? V hesle Mrakoplaš je napsáno, že je to Mrakoplaš, v hesle Ctibum, Rozšafín je pro změnu jako nejmladší mág uvedenej Rozšafín... Osobně bych tipoval spíš Rozšafína...

Taky bych řekla, že to je Rozšafín. Nemůže to být ale míněno tak, že Mrakoplaš získal profesorské místo nejpozději?
pieter

PříspěvekZaslal: čtvrtek 18. leden 2007 10:05     Předmět: Citovat

Tak už jsem si Průvodce taky pořídil a připojuji se k pochvalám - opravdu pořádný kus kvalitní práce.
Jen by se mi líbilo, kdyby tam zůstala jména i v originále. Nedá se někde sehnat nějaká převodní tabulka?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
majls

PříspěvekZaslal: čtvrtek 18. leden 2007 12:07     Předmět: Citovat

pieter napsal:
Tak už jsem si Průvodce taky pořídil a připojuji se k pochvalám - opravdu pořádný kus kvalitní práce.
Jen by se mi líbilo, kdyby tam zůstala jména i v originále. Nedá se někde sehnat nějaká převodní tabulka?

Na stránkách připravujeme překladový slovník. takze stací sledovat www.discworld.cz a myslim ze za pár týdnů se dočkáš.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.