Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Toto fórum bylo celé uzamčeno, je pouze pro čtení. Již není v plánu jej někdy znovu otevřít. Registrace nových uživatelů fóra byla pozastavena.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průvodce po Zeměploše
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knize.Vladivoj
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 25. prosinec 2006 11:25     Předmět: Citovat

Ta písnička by měla být potřena česnekem, postříbřena a zabodnut do ní dubový kolík a měla by být pohřbena na křižovatce, zabalená do chlupaté deky.

Jinak ad Průvodce:Kva-kva-kva-kvaaalitka, jen se mi po Vánocích sešly doma 2, neměl by někdo o 1 zájem? Very Happy

A ad překlad:
s.158:(Didaktylos) Byl jmenován biskupem v omniánském kostele,... TFUJ TAJKSL!Prach a broky, vsadil bych krk že v originále bylo in Omnian church, čili podle kontextu v omniánské CÍRKVI!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: úterý 26. prosinec 2006 1:54     Předmět: Citovat

s.89:špatně popsaný erb Cechu rytců a tiskařů, popsán z pohledu popisujícího, nikoliv držitele.
Asperia

PříspěvekZaslal: úterý 26. prosinec 2006 11:20     Předmět: Re: Vetinari x Elánius Citovat

Lu-Tze napsal:
To je snad jasné, že Vetinariho největším nepřítelem/rivalem je Elánius, ne? Narozdíl od jiných ho nemůže tak snadno ovládat, protože mají oba svojí hlavu, oba ví, jak a co ten druhý myslí... je toho hodně. A zároveň je Elánius i Vetinariho nejlepším přítelem, právě proto, že o sobě tolik vědí Surprised)

mně jako nepřátelé nepřijdou Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Asperia

PříspěvekZaslal: úterý 26. prosinec 2006 11:21     Předmět: Citovat

puczmeloun napsal:
Možná proto že je jediný spolu s vetinarim proti komu neprijímá cech vrahů objednávky a tak je prakticky nesmrtelný...a navíc byl jedním z možných kandidátů na patricije (v Nohách z jílu)

ty jsem ještě nečetla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hadati

PříspěvekZaslal: úterý 26. prosinec 2006 20:15     Předmět: Citovat

Knize.Vladivoj napsal:
s.89:špatně popsaný erb Cechu rytců a tiskařů, popsán z pohledu popisujícího, nikoliv držitele.

Erb je popsaný dobře, jen Briggs jej špatně nakreslil. Viz fotky erbů v Galerii fotek na discworld.cz.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Asperia

PříspěvekZaslal: úterý 26. prosinec 2006 22:14     Předmět: Citovat

pro kterou Pratchettovu knihu se v Průvodci užívá zkratka H? nenašla jsem to v seznamu zkratek. koukám špatně?
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: úterý 26. prosinec 2006 23:07     Předmět: Citovat

Kpoukáš dobře, myslím že to párkrát ujelo a H je Hogfather- čili OP-Otec Prasátek. Very Happy
Hadati

PříspěvekZaslal: středa 27. prosinec 2006 21:37     Předmět: Citovat

Už jsem se lekl, že jich je víc, ale naštěstí mi to "H" uniklo jenom u hesla Časnačaje a jedno v Zeměplošských písních. I tak to trochu zamrzí. Takové zbytečné chyby.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Asperia

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 19:16     Předmět: Citovat

Knize.Vladivoj napsal:
Kpoukáš dobře, myslím že to párkrát ujelo a H je Hogfather- čili OP-Otec Prasátek. Very Happy

díky za vysvětlení. mám ale pocit, že jsem se nedohledala zkratky ještě u jednoho hesla určitě a nejsem si jistá, jestli to bylo H nebo něco jiného, ale to heslo už nevím.
Tomis

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 20:54     Předmět: večerníček-hajaja Citovat

A)rad bych vyjadril autorum prekladu naprosty dik a sklonil se pred jejich praci
B) je par drobnustek,ale skutecne jen pidi, ktere mozna unikli
podle mne by mel byt u hajajy/vecernicka uveden v referencich i OP, sice jetam jen chvili a ve zmince,ale je tam:)
a u her mi chybi buch,ale to je asi tim ze to bylo psane pred postou a buch!, a neuvedomuji si ze by se pred temito knihami vyskytovala, takze spis namet pro dalsi upravene vydani:)
u Cvrčka cvokala by možná stálo za to uvést, že v LF byl přeložen jako vaverka, pokud si dobre pamatuju.
To je tak vse na co jsem prisel
dik a jen tak dal
Letax

PříspěvekZaslal: úterý 16. leden 2007 0:58     Předmět: Citovat

U hesla Uberwald (omlouvám se, ale je půlnoc a šance že bych zjistil jak se píšou přehlásky je velmi malá Very Happy ) je psáno že tato země má v erbu dvouhlavého orla. Není to dvouhlavý netopýr? Question
puczmeloun

PříspěvekZaslal: úterý 16. leden 2007 17:03     Předmět: Citovat

Tomis: pamatujes si dobre opravdu byl Vaverka...taky me to prekvapilo a vzpomněl sem si na to bo ted ctu lehké fantastično...
Letax: V hesle o rodině von Übervald je psano ze jejich erb má dvouhlavého netopýra...možná má ¨bervald orla a angua netopýra...ale pravdepodobnejsí bude chyba...
Mák

PříspěvekZaslal: úterý 16. leden 2007 17:07     Předmět: Citovat

Letax napsal:
U hesla Uberwald (omlouvám se, ale je půlnoc a šance že bych zjistil jak se píšou přehlásky je velmi malá Very Happy ) je psáno že tato země má v erbu dvouhlavého orla. Není to dvouhlavý netopýr? Question

No je to chyba už jen tím, že dvouhlavý orel (v heraldice) neexistuje.
Letax

PříspěvekZaslal: úterý 16. leden 2007 18:21     Předmět: Citovat

Mák napsal:
Letax napsal:

No je to chyba už jen tím, že dvouhlavý orel (v heraldice) neexistuje.

A dvouhlavý netopýr ano? Jinak nemáš nějaký linky na stránky, který by se touhle problematikou zaobírali (jaká zvířata patř k heraldice apod.) Docela mě to zajímá.
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: úterý 16. leden 2007 19:30     Předmět: Citovat

Ano ano, jest to dvouhlavá orlice Smile A navíc magická Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.