Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Tato hospoda se bude brzy zavírat. Proto doporučujeme dopít předtím, než zavřeme krám.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

The Long Earth - The Long War

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
puczmeloun

PříspěvekZaslal: úterý 23. duben 2013 17:12     Předmět: The Long Earth - The Long War Citovat

Vím, že to není zrovna zeměplošká knížka, ale níže vidím i Dobrá znamení nebo Dodgera, tak to šoupnu sem.

Pro ty kterým se líbila The Long Earth, jako mě i když jsem stále v půlce (a ty kteří se těší na její české vydání - bude?), už je jasné, že 20. června vyjde pokračování s názvem The Long War.

A když už jsme v té knihovně, četl Dlouhozemi někdo? Jak se líbila vám?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 23. duben 2013 17:31     Předmět: Citovat

k prvnímu dílu viz http://forum.discworld.cz/viewtopic.php?t=1230

Mně se nelíbil, opustil jsem ho cca v půlce. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
puczmeloun

PříspěvekZaslal: úterý 23. duben 2013 18:23     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
k prvnímu dílu viz http://forum.discworld.cz/viewtopic.php?t=1230

Mně se nelíbil, opustil jsem ho cca v půlce. Confused

Díky za odkaz. Hledat to pod českým názvem mě to teda nenapadlo... Každopádně ta debata je poněkud smutná a nějak jsem se nedozvěděl, co teda čtenářům vadilo a nevidím ani tvůj kritický příspěvek... Mě naopak zaujal ten nápad, civilnost některých postav a taková všeobecná absurdita celé knihy... Pravda jsem pořád v půlce, takže mě to může přestat bavit, ale zatím se mi to líbí...

OT: přemýšlím nad tou vaší ZOO, tak kdyby se mi to povedlo, zeptám se na dojmy tam Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Elhana
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: sobota 28. prosinec 2013 23:08     Předmět: Dlouhá země Citovat

Pořídila jsem v češtině, dočetla ze setrvačnosti. Neutkvělo mi v paměti nic, co by zaujalo, ani nic, co by pobavilo. Popřemýšlím, jestli si knížku nechám, protože je to Pratchett, nebo jestli ji pošlu někam dál. Další díl(y) určitě kupovat nebudu. Confused
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: neděle 29. prosinec 2013 11:32     Předmět: Citovat

Knihu jsem dostal na vánoce, už jsem ji přečetl. Bavila mě dost, ale trochu mě zklamal závěr - čekal jsem něco víc.
Ziriath

PříspěvekZaslal: pátek 06. listopad 2015 20:06     Předmět: Citovat

Zrovna jsem dočetla Dlouhou válku. Dlouhou Zemi jsem četla asi před třemi roky anglicky, vlastně si teď moc nevybavuju jaký byl mezi těmahle dvěma knihami větší rozdíl, kromě toho, že je to v pozdější době. Konec taky vyzněl poněkud do ztracena.
Ale docela se mi to líbilo- víc, než např. Akademici, Šňupec, Prachy nebo Pod parou. Asi proto, že postavy byly nové, a ne pomalu degradující moji oblíbenci. I když jsem měla problém dělat mezi nima rozdíl nebo si tam někoho víc oblíbit. Nějací noví Vetinari nebo Elán tam nejsou. (Jak by to asi vypadalo, kdyby lidé na Zeměploše objevili Dlouhou Plochu....?)

Jednou bylo zmíněno Česko. A to ve vzpomínce na českého předka jedné z postav, kterému policajti zničili konopnou zahrádku.

Nejspíš si z toho příběhu nebudu pamatovat mnoho nebo nic, kromě jen té mlhavé představy rychle se střídajících světů a prázdnoty.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.