Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Toto fórum bylo celé uzamčeno, je pouze pro čtení. Již není v plánu jej někdy znovu otevřít. Registrace nových uživatelů fóra byla pozastavena.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Discworld- TCG
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Hry
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LetaxZaložen: 15.11.2006
Příspěvky: 209
Bydliště: Sušice

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 19:55     Předmět: Discworld- TCG Citovat

No koukám že se v poslední době nějak rozthl pytel s těma společenskejma hrama na motivy Zeměplochy. Tak tedy i já přiznám barvu. Již delší dobu v tajnosti (nevěděl o tom ani MUDR Very Happy ) pracuju na hře Discworld- Trading Card Game. Původně jsem měl v plánu sem s tim přijít ve chvíli, až bude hotová alespoň první edice karet. Když ale Maťas a tuším ještě někdo Elániovi nabídli pomoc ve vyhledávání obrázků do jeho hry, rozhodl jsem se že také napíši na čem pracuji a zároveň vás zažádám o pomoc s hledáním a skanováním (nemám k dispozici skaner Sad ) obrázků popř. i s výmýšlením abilit karet apod.

O co vlastně jde...jistě mnoho z vás, ne-li všichni znají v poslední době čím dál tím oblíbenější, sběratelské karetní hry (tzv. TCG, např. Magic, Pokémon:TCG, LotR: TCG, Harry Potter: TCG, Warhammer 40 000, World of Warcraft: TCG, Star Wars: TCG, Vampire atd. atd.). Herní principy se většinou různí ale základ je vždy stejný, každý hráč má sestavená balíček (většinou o 60 nebo 90 kartách přičemž karet bývají tisíce takže záleží na tom jak dobře dokáže kombinovat různé schopnosti karet). Zároveň má každý hráč určitý počet životů (v Discworld: TCG jich má 15). Vyhrává ten, který svému protihráči pomocí svých karet ubere všechny životy.

V Discworld: TCG (dále jen DTCG) jsou 3 základní druhy (typy, barvy jak chcete) karet. Mágové (modrá), Čarodějky (červená) a Noční hlídka (Hnědá). Každá z těchto barev má dva hrdiny (jejich karty jsem na ukázku upnul sem- http://www.fanatikstudio.net/karty_hrdinu.jpg )

V každém balíčku můžou být pouze 4 karty jednoho hrdiny, pokud si do svého mágského balíčku zvolíte jako hrdinu Mrakoplaše, už tam nemůžete mít kartu knihovníka. To znamená že může být celkem šest druhů balíčků (např. právě Mágský Mrakoplaš nebo balíček noční hlídky s vetinarim jako hrdinou).

Základní dělení karet je na karty jednorázové (jejich efekt je okamžitý, např. kouzla nebo události, která mohou např. ubrat soupeři životy). Tyto karty se po použití odeberou na hřbitov a do konce hry se už nedají použít.

Dále jsou zde karty trvalé, které pokud je vynesete z ruky zůstávají na stole a hrajete s nimi delší dobu. Takové jsou například artefakty, které po celou dobu co jsou na stole ovlivňují hru, výše zmiňované karty hrdinů, velmi důležité karty míst, kterých bude v balíčku úplně nejvíce nebo karty postav.

Každá karta (ať jednorázová, nebo trvalá) má určitou zahrávací cenu. Pokud ji chcete zahrát, musíte vlastnit určitý počet energických bodů, které získáváte právě z karet míst (každá barva má svoje karty místa, mágové neviditelnou univerzitu apod.) Nebudu se o tom zatím rozepisovat, kdo někdy hrál hru Magic, je to podobné systému tapání landů s následným získáním many. Podrobná pravidla napíšu ve chvíli kdy bude alespoň 250 karet (které budeme nazývat první edicí) pro každou barvu. Teprve tehdy bude hra hratelná a s přibýváním karet a schopností bude čím dál tím více vzrušující).

Je samozřejmé že karty míst budou mít zahrávací cenu 0 (i když budou i speciální karty míst (pro mágy např. budovu silnoproudé magie či knihovnu), které sice bude možno zahrávat za 0 energických bodů, ale do hry přijdou aktivované jako cenu za to že budou mít nějakou speciální schopnost (např. zvýší sílu hráčovo postav), což znamená že energické body bude možno z těchto míst čerpat až následné kolo po deaktivaci tohoto místa).

Dalšími kartami se zahrávací cenou 0 budou karty hrdinů jak je vidět na ukázce, kterou sem upnul.

Velmi důležitou součástí hry budou souboje postav a příšer. Každá postava má pět vlastností vyjádřených číslem - sílu, odolnost, magický potenciál, intelienci a rychlost. Pokud bude chtít hráč zaútočit na druhého například zavazadlem, které má sílu 8, v případě že se napadený hráč nebude bránit žádnou svojí kartou ztratí osm životů. Pokud bude mít ale vyloženého Bel-Shamharotha, který má sílu 12 a odolnost 15, může jej postavit do cesty zavazadlu. Zavazadlo dá do Bela 8 zranění, Belovo odolnost je 15 a tudíž bel zastavil útok na svého pána a sám přežil. Odolnost zavazadla je jenom 9, kdežto Belovo síla je 12. Síla bela je tedy větší než odolnost zavazadla, zavazadlo nevydrží, je zničeno a odebere se na hřbitov kde je až do konce hry.

Magický potenciál (který je obecně nejvyšší u modrých postav, ale zároveň proto mají modrá kouzla nejvyšší zahrávací cenu) je jednoduchá záležitost. Postavu můžete aktivovat ne pro útok, ale pro využití jejího magického potenciálu. V praxi to znamená to že pokud máte aktivované všechny karty míst a nemáte odkud čerpat energické body pro zahrání kouzla, můžete aktivovat postavu pro její magický potenciál. V tom okamžiku získáte tolik energických bodů, jaká je hodnota magického potenciálu aktivované postavy, které můžete využít pouze pro zahrání karty kouzla (ne události, nebo artefaktu). Pokud tedy máte vyloženého peníze s magickým potenciálem 20, můžete jeho aktivací zahrát prakticky jakékoliv kouzlo.

Další rozměr soubojů přichází ve chvíli kdy se do hry dostanou právě karty hrdinů. Ty umožní vaším postavám utkávat se buď v inteligenci nebo rychlosti. Pokud máte například ve hře hrdinu mrakoplaše, můžete aktivovat nějakou svojí postavu pro souboj v rychlosti. Pokud protihráč nemá vyloženou žádnou postavu, utrží tolik zranění kolik je hodnota rychlosti útočící (nebo spíš běžící) postavy. Pokud má vyloženou nějakou postavu, ta se MUSÍ s útočící postavou v rychlosti utkat. Pouze pokud jich má více, může zvolit která to bude. Souboj v rychlosti prohrává samozřejmě ta postava jejíž rychlost je nižší a tato postava se musí aktivovat na počet kol, kolik činil rozdíl rychlostí vítězné a poražené postavy. To znamená že hráč poražené postavy nemůže tuto postavu používat po onen počet kol (postava prostě nestíhá). Souboj v inteligenci probíhá stejným způsobem, pouze poražená postava přechází na počet kol, který je stejný jako rozdíl dvou inteligencí v tomto souboji. Po tuto dobu může postavu využívat jakoby jí sám vyložil, může s ní útočit na protihráče či využívat její speciální schopnosti. Aby nebyli balíky s "inteligentními" hrdiny ve výhodě před "rychlými" hrdiny, za každé takovéto přivlastnění si soupeřovi postavi ztratí hráč tolik životů, kolik byl onen rozdíl inteligencí děleno dvěma (pokud je rozdíl liché číslo, podíl se zaokrouhluje směrem nahoru (to platí u všech polovin a necelých čísel v celé hře), tz. že pokud je rozdíl jedna, hráš si přivlastní soupeřovu postavu na jedno kolo a ztratí jeden život).

Je také samozřejmě že čím silnější a lepší karta je, tím vyšší je její zahrávací cena a tím hůře se jí podaří hráči zahrát.

No to sem se rozepsal. Z tohohle asi ty co v životě žádnou TCG nehráli moc dobře nepochopí o co jde, ale jak říkám, až vyjde první edice, vyjdou i podrobná a srozumitelná pravidla. V tuto chvíli uvítám výpomoc s tím scháněním obrázků popř. vymýšlením schopností různých karet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sir Samuel Elanius
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 19:57     Předmět: Citovat

Přijď na icq pomůžem si navzájem(myslim s tou hrou)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silence
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 1.10.2006
Příspěvky: 1624
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 20:26     Předmět: Citovat

Zní to skvěle! Very Happy I když jsem nic podobnýho zatím nedržela v ruce, určitě to pochopim, až to uvidím. Wink Škoda, že náš hnusný scanner odmítá spolupracovat s naším hrozným počítačem. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MUDRZaložen: 27.12.2006
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 20:57     Předmět: Citovat

No to ses ukázal. Kamarád ani mi o tom neřekne! Kdy tě to prosímtě napadlo? Magicky jsme nehráli strašně dlouho. Ale teď k věci. Jestli to dobře chápu bude to dost podobný jako Magic. Jistě dobře víš, že i tam byly různobarevné balíky, ale z toho co jsi vypsal to vypadá spíš, že se hráč této hry musí zaměřit pouze na jeden typ - modré, červené, hnědé. Nevim jestli je to moudré rozhodnutí, ale pokud si pamatuju tak to právě bylo na Magicu to nejkrásnější. Záleželo pouze na výběru hráče, jaký balík si sestaví, a neříkej mi, že z 83 karet postavíš hodně různorodejch balíků v té barvě. JInak jako nápad schvaluju jen do toho. Dlouho jsem se divil, že ještě něco takového neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LetaxZaložen: 15.11.2006
Příspěvky: 209
Bydliště: Sušice

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 21:14     Předmět: Citovat

Samozřejmě že může postavit několika barevný balík. Když bude mít třeba 10 karet neviditelné univerzity a 10 kalet bábiny chaloupky, může hrát jak karty mágů, tak karty čarodějek. Hrdinu může mít ale jenom jednoho!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MUDRZaložen: 27.12.2006
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 21:21     Předmět: Citovat

jo dobrý chápu. Ale přijde mi, že je trochu divný, aby za čarodějky byl hrdina silver.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LetaxZaložen: 15.11.2006
Příspěvky: 209
Bydliště: Sušice

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 21:25     Předmět: Citovat

A máš někoho u čarodějek, kdo by mohl ovlivňovat rychlost? Stařenka oggová těžko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MUDRZaložen: 27.12.2006
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 21:32     Předmět: Citovat

Mě to napadlo, že je to kvůli rychlosti. To máš pravdu Stařenka ani Anežkaby to bejt nemohly. Jen mě tak napadlo, jestli by nebylo lepší to změnit na červená - Lancre, modrá - mágové, hnědá - Ankh-Morpork
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LetaxZaložen: 15.11.2006
Příspěvky: 209
Bydliště: Sušice

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 21:42     Předmět: Citovat

Jo takhle to bude lepší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sir Samuel Elanius
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 21:48     Předmět: Citovat

a co místo kočky předmět třeba koště???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUDRZaložen: 27.12.2006
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 21:51     Předmět: Citovat

To je předmět a né hrdina, ten by se dal použít něco jako enchantment, ale né jako hrdina.

Naposledy upravil MUDR dne čtvrtek 08. únor 2007 21:53 , celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DORFL
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 2.10.2006
Příspěvky: 6519

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 21:53     Předmět: Citovat

Vypadá to moc zajímavě. Smile Magic jsem si kdysi i párkrát zahrál, takže si to dovedu docela představit.
Ty kartičky vypadají moc pěkně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUDRZaložen: 27.12.2006
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 22:17     Předmět: Citovat

Letax udělal ještě i rub karet http://www.fanatikstudio.net/rub.jpg Dovolil jsem si sem hodit odkaz, doufám, že to nebude vadit.

Naposledy upravil MUDR dne čtvrtek 08. únor 2007 22:27 , celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DORFL
Člen Klubu Terryho Pratchetta


Založen: 2.10.2006
Příspěvky: 6519

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 22:21     Předmět: Citovat

Moc pěkné. Není snad lepší volba než Tišitel bolestí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tutchekZaložen: 14.12.2006
Příspěvky: 79
Bydliště: Ankh Liberec

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 22:46     Předmět: Citovat

Co Jenik Ogg? Ten prece zastane prakticky vsechno, proc ne rychlost Very Happy

BTW: Chtelo by to nejakou webovou verzi... precijenom by se dalo pak i rozumne hrat u fora, ze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Hry Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.