Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Toto fórum bylo celé uzamčeno, je pouze pro čtení. Již není v plánu jej někdy znovu otevřít. Registrace nových uživatelů fóra byla pozastavena.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bohové
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 475, 476, 477  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Astfglt

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:06     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:
nedělali to kelti taky? A všehcna společenství vyznávající matriarchát? A není to osvěžující po záplavě patriarchátů?

Keltská kultura už taktéž patří do muzea dávné historie. A pokud volíš jako přijatelnější volbu nadvládu žen jen proto, že je to příjemnější volba po vládě mužů, tak prosím. Ale to je jen na momentální oddychnutí. To chce rovnováhu, ne vládu jednoho některého pohalví.
nebo tam prostě šoupněte pokaždé nějakého toho asketického hermafrodita a je po problémech Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VeHaLi
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:07     Předmět: Citovat

Náhodou jsi to vyjádřil moc hezky. Naprosto s tím souhlasím.
Astfglt

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:08     Předmět: Citovat

Rausek napsal:
Ani ne já myslím, že tím prostě poukazuje na to, že ženské prostě některé siruace zvládnou lépe než muži, jde tu konkrétně o "praktické myšlení." Nevím, jak lépe bych to vyjádřit.

Ale to lepší zvládnutí je tak relativní fakt, že to snad ani nemá cenu brát v úvahu. Jsou věci, kdy pomůže spíše levá hemisféra a někdy zase ta pravá. Nejde říct, že jen jedna z nich je ta lepší volba. (Ačkoliv jsem napsal zcela pokryteckou větu, jelikož já si zrovna vybral, ale objektivně).
Astfglt

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:10     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:

Ehm, ten souhlas byl míněn se mnou či (spíše) s Rauskem?
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:11     Předmět: Citovat

Astfglt napsal:
VeHaLi napsal:
nedělali to kelti taky? A všehcna společenství vyznávající matriarchát? A není to osvěžující po záplavě patriarchátů?

Keltská kultura už taktéž patří do muzea dávné historie. A pokud volíš jako přijatelnější volbu nadvládu žen jen proto, že je to příjemnější volba po vládě mužů, tak prosím. Ale to je jen na momentální oddychnutí. To chce rovnováhu, ne vládu jednoho některého pohalví.
nebo tam prostě šoupněte pokaždé nějakého toho asketického hermafrodita a je po problémech Smile

Jéžiš, já přece nechci zavádět matriarchát. Jen jsem chtěla poukázat, že byly i matriarcháty i patriarcháty i jiné -rcháty, třeba ten oliga- Nesmíš všechno brát tak vážně. Pak bych ovšem byla proti slovu vládnout, nahradila bych ho slovem rozhodovat, a to by měli ti nejlepší v oboru, jedno jestli muži nebo ženy.
Rausek

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:12     Předmět: Citovat

Astfglt napsal:
Ale to lepší zvládnutí je tak relativní fakt, že to snad ani nemá cenu brát v úvahu. Jsou věci, kdy pomůže spíše levá hemisféra a někdy zase ta pravá. Nejde říct, že jen jedna z nich je ta lepší volba. (Ačkoliv jsem napsal zcela pokryteckou větu, jelikož já si zrovna vybral, ale objektivně).

Ano pochopitelně jsou věci na které jsou lepší muži a na které ženy, ale Terry koneckonců nevyvyšuje pouze ženy, vem si například Vetinariho nebo Elánia.
Astfglt

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:15     Předmět: Citovat

Rausek napsal:
Astfglt napsal:

Ano pochopitelně jsou věci na které jsou lepší muži a na které ženy, ale Terry koneckonců nevyvyšuje pouze ženy, vem si například Vetinariho nebo Elánia.

No jo, ale i Vetinari sám uznává třeba tu svou Lady Margollotu, vždy to může být vyvážené. Jen my prostě se můžeme vyžívat téměř jen v levé hemisféře, zatímco ženy dokonce v obou. Oni si mohou vybrat. A většinou to právě bývá ta pravá...
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:16     Předmět: Citovat

Astfglt napsal:
VeHaLi napsal:

b je správně
Astfglt

VeHaLi napsal:
Astfglt napsal:
VeHaLi napsal:

Jéžiš, já přece nechci zavádět matriarchát. Jen jsem chtěla poukázat, že byly i matriarcháty i patriarcháty i jiné -rcháty, třeba ten oliga- Nesmíš všechno brát tak vážně. Pak bych ovšem byla proti slovu vládnout, nahradila bych ho slovem rozhodovat, a to by měli ti nejlepší v oboru, jedno jestli muži nebo ženy.

No ale právě to se přeci už 18 let odehráva, byť je to s těma konzervativníma křesťanama.
Astfglt

VeHaLi napsal:
Astfglt napsal:
VeHaLi napsal:

b je správně

Já si to myslel...
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:18     Předmět: Citovat

Vzdávám se práva pokračovat v této diskusi, myslím, že každý mluvíme o něčem jiném, nebudu tu více zaclánět
Astfglt

PříspěvekZaslal: neděle 07. říjen 2007 19:38     Předmět: Citovat

krruci

Naposledy upravil Astfglt dne neděle 07. říjen 2007 19:53 , celkově upraveno 1 krát.
Astfglt

PříspěvekZaslal: pondělí 08. říjen 2007 16:53     Předmět: Citovat

DORFL napsal:
Astfglt napsal:
desatero - s velkou pravděpodobností právě díky němu vůbec i je ten morální kodex, jež se podvědomě učí každý prakticky již od útlého dětství

Podle mě je tedy nejdříve nějaké morální cítění nebo kodex a až poté se to případně vytesá do kamene...

Jenže aby to cítění vzešlo musí se to nejdřív vykonat, jelikož každý má spoustu utopických přání, jak by to bylo krásné, kdyby to bylo tak a tak. Ale aby se to převedlo do normálního vsugerovaného cítění, to by muselo být nařízeno některou mocnou autoritou/naukou. A to právě křesťanství je. Nebo spíš bylo. Zvláště v té době, kdy ostatní náboženství, včetně hebrejského vždy požadovali oběti a pokoru před přísnou a strohou asketičností, kterou jsou zavázáni svému imaginárnímu ilizornímu bohovi.
Hadati

PříspěvekZaslal: úterý 09. říjen 2007 11:15     Předmět: Citovat

Já jsem panteista. Věřím v boha jako jakousi entitu, která na počátku i konci vesmíru byla i bude a je i teď, ale o lidstvo se zajímá asi tak jako my o atomy.

Je jí jedno, že ji tu lidé uctívají, modlí se k ní, obětují jí a stavějí modly. Ona stejně naše prosby nevyslyší, jako my nevyslyšíme prosby bakterií. Přesto ji ctím. Ctím ji tím, že k ní mám úctu a že se snažím k tomu, co vytvořila chovat, jak nejlépe umím. Neničím životní prostředí, nezabíjím zbytečně žádné živé tvory, snažím se mít rád každou osobu, kterou znám a být příjemný na lidi, i když oni jsou nepříjemní. Ne vždy se tím dokážu řídit, ale snažím se.

Toto je má víra v boha.

To mi ale nebrání obdivovat řecké či severské bohy, u kterých se mi líbí, že jsou lidští. Přijde mi vhodnější polidštit bohy, když se o lidi tolik zajímají než vytvořit boha, který se nikdy neplete a jehož největším skutkem bylo vytvoření člověka. Přijde mi to od lidstva dost arogantní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Astfglt

PříspěvekZaslal: úterý 09. říjen 2007 16:45     Předmět: Citovat

To mi skoro připomíná Constantina. Ten taky "věděl", že bůh stejně jako satan existuje, ale nijak se s tím nes***. Prostě to bral jako fakt, ne jako záchrannou víru.
Ale má otázka opět zní - je vážně třeba permanentního faktického zastoupení v naší společnosti příslušníků těchto oddílů, kam se uchylují v podstatě pouze ti nejoddanější svým úmyslům, neboli těm s nejpevnější vůlí?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 475, 476, 477  Další
Strana 3 z 477

Přejdi na: